Jak wybrać najtańsze konto osobiste?

Materiał zewnętrzny

W dzisiejszych czasach posiadanie konta osobistego to bardzo duża wygoda, ponieważ za jego pośrednictwem możemy opłacać rachunki, a także dokonywać płatności za zakupy w sklepach. Jeśli nie jesteś jeszcze posiadaczem takiego konta, sprawdź, na co zwrócić uwagę zakładając konto osobiste, aby pod względem finansowym wyjść na tym najlepiej.

Aktualne promocje kont bankowych pokazują nam, w jakim banku w danej chwili możemy założyć konto bankowe, które nie będzie nas nic kosztowało. Takie kompendium promocji finansowych to świetny sposób na cięcie kosztów, które i tak w obecnych czasach są dosyć wysokie. Na jakie jednak kwestie powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając najtańsze konto osobiste?

---REKLAMA ---

Sprawdź opłaty za kartę debetową do konta

Jeszcze do niedawna promocyjne konta osobiste mnożyły się jak grzyby po deszczu, jednak obecna sytuacja zmusiła niejako banki do podnoszenia opłat za prowadzenie naszych kont osobistych. Na szczęście w niektórych bankach możemy liczyć na bardzo ciekawe oferty, które z pewnością nie zrujnują naszego portfela. Jedną z ważniejszych kwestii, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając konto osobiste, jest wysokość opłaty za korzystanie z dołączonej do konta karty debetowej. Niektóre banki za posiadanie takiej karty pobierają stałą, miesięczną opłatę, jednak możemy również znaleźć nieco korzystniejsze dla nas oferty. Jeśli w danym miesiącu zrealizujemy określoną liczbę transakcji lub dokonamy płatności kartą na konkretną kwotę, to wówczas bank nie pobierze od nas żadnej opłaty.

Sprawdź koszty związane z prowadzeniem rachunku

Za prowadzenie rachunku wiele banków pobiera dodatkową opłatę, jeśli jednak na naszym koncie będą pojawiać się regularne wpływy, to wówczas bank nie pobierze żadnej opłaty. Warto zatem zwrócić uwagę na tę kwestię podczas przeglądania ofert bankowych, ponieważ w ten sposób możemy rocznie zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.

Sprawdź opłaty związane z wypłatą gotówki w bankomatach

Wiele osób, zamiast płacić kartą, korzysta raczej z możliwości zapłaty za zakupy gotówką, co wiąże się z koniecznością jej wypłaty w bankomacie. W tym przypadku z reguły musimy liczyć się z dodatkową opłatą, jednak nie zawsze. Wypłaty gotówki realizowane w bankomatach należących do sieci danego banku są bezpłatne. Inaczej wygląda nieco sytuacja, jeśli gotówkę będziemy wypłacać w banku, z którego usług nie korzystamy, jednak i tutaj możemy liczyć na brak pobierana opłaty, jednak wszystkie te kwestie uregulowane są w tabeli opłat i prowizji, z którą musimy się zapoznać, wybierając nasze konto.


Wybór odpowiedniego konta osobistego to nie lada wyzwanie dla niejednej osoby, ponieważ liczba działających na rynku banków jest naprawdę bardzo duża, przez co wybór najkorzystniejszej oferty może zająć sporo czasu. W takim przypadku najlepiej skorzystać ze specjalnych porównywarek ofert lub też bardzo dokładnie przejrzeć tabelę opłat i prowizji każdego banku, ponieważ jedynie w ten sposób możemy sprawdzić, czy dana oferta założenia konta osobistego będzie dla nas atrakcyjna pod względem finansowym.

0 0 votes
Oceń wpis
---REKLAMA ---

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments