Co zrobić, żeby zaoszczędzić na ubezpieczeniu mieszkania?

Ubezpieczenie mieszkania to prosty i sprawdzony sposób na to, żeby uzyskać wsparcie finansowe po przykrym zdarzeniu, np. pożarze czy włamaniu. Jednak ochrona nieruchomości może sporo kosztować, a tym samym uszczuplać Twoje oszczędności. Zastanawiasz się, jak zmniejszyć wysokość składki na polisę na mieszkanie? Co wpływa na cenę ubezpieczenia nieruchomości? Sprawdź szczegóły!

Od czego zależy koszt ubezpieczenia?

Cena polisy mieszkania zależy od wielu czynników. Wśród najbardziej znaczących wymienia się:

--- REKLAMA ---

●       kondygnację, na której znajduje się lokal – nieruchomości położone na parterze są obarczone wyższym ryzykiem włamania czy zalania niż te na kolejnych piętrach;

●       powierzchnia i lokalizacja mieszkania,

●       wybrany zakres ochrony ubezpieczenia.

Na powyższe elementy nie masz wpływu. Na szczęście koszt ubezpieczenia zależy także od:

·        firmy, w której wykupujesz polisę,

·        zabezpieczeń antywłamaniowych, które zostały zastosowane w mieszkaniu.

Jak zaoszczędzić na polisie mieszkania?

Jeśli nie chcesz przepłacać za ubezpieczenie mieszkania, przed zawarciem umowy koniecznie porównaj ceny ubezpieczeń mieszkaniowych dostępnych na rynku. Warto to zrobić, ponieważ każde towarzystwo indywidualnie ocenia ryzyko objęcia nieruchomości ochroną. W rezultacie któraś firma może zaproponować Ci to samo ubezpieczenie, co inne, ale w znacznie niższej cenie. Dzięki temu masz szansę zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie!

Drugi czynnik, który wpływa na wzrost lub spadek składki na polisę, to zastosowane w lokalu systemy chroniące przed złodziejami. Ryzyko włamania do mieszkania, które zostało odpowiednio zabezpieczone, jest bardzo niskie. Dlatego towarzystwa mogą obniżyć składki na ubezpieczenie nieruchomości, która jest wyposażona np. w:

●       drzwi antywłamaniowe,

●       kraty – są istotne, zwłaszcza jeśli mieszkasz na parterze,

●       rolety zewnętrzne – choć nie powstrzymają włamywacza, mogą znacznie spowolnić jego pracę, co zmusi go do zrezygnowania z kradzieży,

●       alarmy i kamery – dzięki nim można wezwać pomoc, nawet jeśli nie będzie Cię w domu.

Dobrze chroniona nieruchomość oznacza nie tylko tańsze ubezpieczenie, ale także większe poczucie bezpieczeństwa! Warto o tym pamiętać.

Gdzie porównać oferty ubezpieczeń mieszkania?

Zastanawiasz się, gdzie porównać oferty polis nieruchomości? Nie ufasz pośrednikom? Teraz koszt ubezpieczenia mieszkania sprawdzisz w kalkulatorze rankomat.pl, czyli popularnej internetowej porównywarce. To bardzo proste narzędzie, do którego masz dostęp przez całą dobę. Wystarczy, że otworzysz stronę, a na niej wyświetli Ci się szczegółowy formularz – uzupełnij go.

Na podstawie podanych informacji system przeanalizuje dostępne oferty i przedstawi Ci listę propozycji dopasowanych do Twojej sytuacji. Każda z nich będzie zawierać informacje o zakresie ochrony, jak i o cenie polisy. Dzięki tym danym z łatwością ustalisz, która oferta jest atrakcyjniejsza.

Na koniec pozostanie Ci zawrzeć umowę. Możesz to zrobić za pośrednictwem porównywarki lub podczas rozmowy z ekspertem ubezpieczeniowym.

Nie przepłacaj za ubezpieczenie nieruchomości. Skorzystaj z dostępnych narzędzi i znajdź tańszą polisę. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments