Kołdry Koszalin na każdą porę roku

Wiele osób ma problem z kupnem idealnej kołdry dla siebie. A tymczasem jest to bardzo ważna decyzja, która ma wpływ na komfort snu i nocnego odpoczynku. Odpowiednio dobrana kołdra zapewni optymalną ilość ciepła, nie dopuści do przegrzania organizmu oraz nie będzie zbyt ciepła i przytłaczająca.

---REKLAMA ---

Kołdry Koszalin – czym się kierować przy zakupie kołdry?

Jest wiele parametrów, którymi można się kierować przy zakupie kołdry. Najważniejszy z nich to oczywiście wypełnienie, które ma wpływ na ciężar przykrycia, jego właściwości cieplne oraz to, jak układa się na ciele. Można wziąć również pod uwagę materiał, z jakiego wykonano pokrycie kołdry.

Najważniejsze jest jednak, by wziąć pod uwagę swoje preferencje i upodobania. Przecież ile ludzi, tyle gustów. Niektórzy przez cały rok preferują grube, ciężkie pierzyny, podczas gdy inni nie wyobrażają sobie spanie pod niczym innym, niż pod cienką, syntetyczną kołderką.

Kołdry Koszalin na zimę

Jako, że zima tuż za pasem, warto zastanowić się, jaka kołdra sprawdzi się najlepiej podczas długich, mroźnych nocy. Z pewnością warto wziąć pod uwagę kołdrę z puchowym wypełnieniem, która nie tylko charakteryzuje się świetnymi właściwościami grzewczymi, ale jest także niebywale lekka i przyjemna w dotyku. Podobne cechy posiada kołdra wypełniona pierzem, z tym że grzeje nieco słabiej i jest cięższa.

Kupując kołdrę na zimę, warto rozważyć także zakup takiej z bambusowym wypełnieniem. Bambus posiada rewelacyjne właściwości termoregulacji, dzięki czemu w zimie zapewni odpowiednią ilość ciepła, podczas gdy w lecie będzie przyjemnie chłodził. To stosunkowa nowość w świecie kołder.

Kołdry Koszalin na lato

Letnie upalne noce aż się proszą o jakieś delikatne kołdry, wykonane z lekkich i cienkich materiałów.

W gorące noce doskonale sprawdzą się kołdry z wypełnieniem poliestrowym i silikonowym. Jest to najczęściej spotykane wypełnienie. Kołdra, w której jest zastosowane, będzie lekka i będzie posiadać niską wartość grzewczą, co sprawdzi się doskonale, kiedy temperatura wzrasta.

Kołdry Koszalin- fabryka-snu.pl

REKLAMA