Kim jest technik informatyk?

Informatyka w czasach powszechnego użytkowania komputerów, to dziedzina nauki wyjątkowo pożądana, a kształcenie się w jej zakresie, zapewnia możliwość uzyskania stabilnego zatrudnienia. W ramach tej nauki można wymienić kilka różnych zawodów, które wykazują pewne różnice w aktywności oraz zakresie obowiązków. Sprawdźmy, kim jest i czym zajmuje się na co dzień technik informatyk.

--- REKLAMA ---

Główne obowiązki technika informatyki?
Technik informatyk to zawód, który wymaga opracowywania koncepcji oraz tworzenia według jej założeń oprogramowania komputerowego i scalonych z nim aplikacji. Praca ta wymaga również kreowania baz danych, których zadaniem jest przechowywanie oraz administrowanie informacji. Technik informatyk Kraków odpowiada również za wdrażanie sposobów dalszego przekazywania danych, ich szyfrowania i zapewniania bezpieczeństwa. Bardzo ważną częścią pracy technika informatyka jest znajomość systemów operacyjnych, która pozwala na administrowanie i zarządzanie nimi, likwidowanie problemów związanych z płynnością czy poprawnością działania systemu oraz programów do niego podłączonych. Informatyk odpowiada także za tworzenie i administrowanie stronami www oraz siecią internetową.

Obowiązki dodatkowe
Wymienione powyżej obowiązki technika informatyka, stanowią zbiór najważniejszych prac, które umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie komputerowego zaplecza w danym środowisku. Na tym jednak nie kończy się szereg wyzwań. Każdy informatyk musi wykazywać praktyczną znajomość mechanicznych części komputera. Jest on bowiem również odpowiedzialny za składanie sprzętu oraz dokonywanie napraw poszczególnych podzespołów w przypadku wystąpienia awarii. Informatyk powinien znać także podstawowe zasady tworzenia grafiki komputerowej i obsługi aplikacji związanych z tą czynnością. Nie chodzi tu o projektowanie arcydzieł multimedialnej sztuki, tym bowiem zajmują się graficy komputerowi, ale rozumienie prawideł rządzących tym procesem i znajomość oprogramowania oraz sposoby jego działania. Technik informatyk zatem projektuje, tworzy i naprawia.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments