Kim jest adwokat?

Materiał zewnętrzny

Każda osoba, która na co dzień nie ma do czynienia z prawem, może w przypadku spraw sądowych potrzebować pomocy doświadczonego prawnika. Zazwyczaj w takich sytuacjach człowiek zwraca się do adwokata. Warto wiedzieć, jak wygląda praca adwokata, jaki jest zakres jego kompetencji oraz kiedy można się do niego zwrócić.

---REKLAMA ---

Kim jest adwokat?
Adwokat jest prawnikiem, którego praca polega na świadczeniu pomocy prawnej. W tym zakresie adwokaci realizują zazwyczaj cztery podstawowe zadania:
– udzielanie porad prawnych,
– sporządzanie opinii prawnych,
– opracowywanie projektów aktów prawnych,
– występowaniu przed sądami i urzędami.
Jak można zauważyć, są to zadania, które adwokat świadczy na rzecz kogoś. Stroną może być zarówno osoba fizyczna, jak i przedsiębiorca. W Polsce zawód adwokata wykonuje się na podstawie przepisów pochodzących z ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze. Podsumowując adwokat to prawnik, który reprezentuje interesy swojego klienta w zakresie prawa.

Artykuł powstał przy współpracy z kancelarią mikolajwachowicz.pl

Kto może zostać adwokatem?
Adwokat jest osobą, której strona postępowania powierza wszystkie istotne informacje na temat siebie oraz prowadzonej sprawy. W związku z tym, adwokat nie tylko musi być osobą godną zaufania, ale przede wszystkim musi posiadać odpowiednie wykształcenie i przygotowanie. Każdy adwokat mus mieć ukończone studia prawnicze i odbytą aplikację adwokacką. Działania te powinny zostać zakończone egzaminem adwokackim. Wówczas taka osoba dobrze przygotowana jest do pełnienia funkcji oraz reprezentowania interesów innych osób w sądach i innych instytucjach.

Adwokat Radom
Bez względu na to, czy dana strona mieszka w wielkim mieście lub mniejszej miejscowości, warto szukać pomocy adwokata w miejscu swojego zamieszkania. Profesjonalne kancelarie adwokackie znajdują się nie tylko w stolicy, ale także w mniejszych miastach. Dodatkowo adwokat mający swą siedzibę niedaleko naszego miejsca zamieszkania, może pomóc i doradzić praktycznie w każdej chwili. Ponadto nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami wynikającymi z pokonywania dużych odległości.

0 0 votes
Oceń wpis
---REKLAMA ---

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments