Carsharing w Trójmieście – korzystanie, operatorzy, zasięg stref

Usługi z zakresu carsharingu z roku na rok zdobywają coraz większe grono entuzjastów, nie mówiąc już o tym, że ich rozwój może naprawdę imponować. Nowi operatorzy, nowe funkcje, więcej dostępnych samochodów, a także jeszcze wygodniejsze korzystanie z takich usług. Co osobom zainteresowanym carsharingiem jest w stanie zaoferować Trójmiasto?

Skąd bierze się rosnąca popularność carsharingu?

Rewolucja w kwestii miejskiego transportu stała się faktem – chyba nikt nie wyobraża już sobie ulic bez hulajnóg czy miejskich rowerów, które jesteśmy w stanie wynająć najczęściej wyłącznie za pośrednictwem naszego telefonu. Jeszcze kilkanaście lat temu były to tylko mrzonki, a dziś w taki sposób możemy opisywać naszą rzeczywistość. Warto jednak podkreślić, że na bardzo podobnych zasadach jesteśmy w stanie również wynajmować samochody. Firmy zajmujące się takimi usługami – znanymi jako carsharing – wyrastają obecnie niczym grzyby po deszczu, a te znajdujące się na rynku od dłuższego czasu, z roku na rok rosną w siłę.

Dlaczego jednak coraz więcej osób korzysta z carsharingu – także w Trójmieście? Odpowiedź możemy zawrzeć w jednym słowie – wygoda. Dla osób, które nie posiadają na co dzień auta, a raz na jakiś czas muszą skorzystać z dobrodziejstw tego środka transportu, jest to opcja wręcz idealna. Po prostu do niego wsiadamy, wysiadamy w punkcie docelowym i nie przejmujemy się niczym więcej. To także idealny sposób komunikacji w mieście, jeżeli jesteśmy tam jako turyści lub osoby przyjeżdżające do pracy.

Jak używać aplikacji carsharingowych w Trójmieście? To naprawdę proste!

Korzystanie z trójmiejskiego carsharingu nie jest niczym skomplikowanym. Po założeniu konta i przejściu weryfikacji (najczęściej polegającej na zeskanowaniu prawa jazdy, a czasem również i dowodu tożsamości), możemy wybierać spośród aut rozrzuconych po ulicach miasta. Aby wynająć jedno z nich, musimy najpierw je zlokalizować, a następnie się do niego dostać. Aktywacja przebiega na miejscu, po uprzednim upewnieniu się, że stan techniczny wystarczy do bezpiecznej podróży.

Reszta jest naprawdę prosta – wsiadamy do samochodu, uruchamiamy go i jedziemy. Po zaparkowaniu auta w wyznaczonej strefie, po prostu je zamykamy i zostawiamy dla kolejnych użytkowników, a pieniądze zostaną samoistnie pobrane z konta!

panorama miasta Gdańsk

Carsharing w Trójmieście i działający tam operatorzy

W przypadku takiej usługi, jak carsharing, Trójmiasto ma potencjalnym klientom naprawdę wiele do zaoferowania. Bardzo prężnie na terenie Gdańska, Sopotu oraz Gdyni działa Panek, obecnie najpopularniejszy operator samochodów przeznaczonych na carsharing. Nie warto jednak w tym kontekście zapominać o innych dużych przedsiębiorstwach, takich jak Traficar, a także 4Mobility. Na tym lista się nie kończy, lecz to właśnie te trzy firmy mogą pochwalić się największym zaufaniem dotychczasowych klientów. Samochody są dostępne praktycznie na wszystkich większych ulicach aglomeracji.

Chociaż obręb działania każdego operatora carsharingowego może się różnić, warto podkreślić, że w przypadku największych firm nie zamyka się on na Trójmiasto. Niektóre granice stref sięgają na przykład Wejherowa, Rewy, Tczewa, Pruszcza Gdańskiego czy Rumi. Pozwala to na jeszcze większą swobodę w podróżowaniu – nie musimy więc ograniczać naszej podróży.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments