Kilka porad zanim rozpoczniesz pierwszy trening EMS

Czy słyszałeś już o najnowszej metodzie ćwiczeń, dzięki której nie musisz spędzać godzin na siłowni, bieżni czy basenie, aby wyrzeźbić sylwetkę i zgubić zbędne kilogramy? To nowoczesne rozwiązanie optymalizuje wysiłek do tego stopnia, że wystarczy zaledwie 20 minut, aby spalić nawet 1200 kalorii, a wszystko to robi to za pomocą… prądu! Mamy tu na myśli oczywiście trening EMS. Co to znaczy? Pod tym skrótem kryje się proces elektrostymulacji mięśni – prawdziwa rewolucja w trenowaniu, która zyskuje coraz większe grono wielbicieli w Polsce.

--- REKLAMA ---

Stymulacja mięśni za pomocą prądu znalazła swoje zastosowanie w sporcie oraz w fizjoterapii. Profesjonaliści już dawno temu odkryli, że dzięki połączeniu impulsów prądu i ćwiczeń, ich efekty są szybsze i bardziej spektakularne. Teraz, coraz więcej osób, słysząc same dobre opinie o elektrostymulacji mięśni, decyduje się na trening personalny. Trening EMS w szczególności interesuje tych, którzy nie mają na tyle czasu, aby móc spędzać go na siłowni. W przypadku stymulacji, wystarczy 20 minut raz w tygodniu, aby spalić tyle kalorii, ile spala się podczas czterech godzin tradycyjnych ćwiczeń siłowych.

Ale elektrostymulacja mięśni to nie tylko wybór tych, którzy chcą szybciej schudnąć czy ujędrnić i wyrzeźbić ciało. Swoje zastosowanie znajduje także w przywracaniu sprawności po kontuzjach różnego rodzaju i w usuwaniu bólu, np. kręgosłupa. Kameralne treningi personalne sam na sam z trenerem, sprzyjają rekonwalescencji, odstresowaniu się i skupieniu na swoich celach. Opiekun ustala specjalny plan treningowy z intensywnością dostosowaną do możliwości ćwiczącego i przez cały czas kontroluje jego działania.

Nowy rodzaj aktywność – trening EMS – czym jest i jak działa?

Czym dokładnie jest trening EMS? Jest to stymulacja mięśni za pomocą impulsów z prądu, która zachodzi podczas wykonywania wysiłku fizycznego. Jest to bezpieczna metoda, która powstała po to, aby zwiększyć efektywność wykonywanych ćwiczeń. Impulsy, które wysyłane są, aby pobudzić nasze mięśnie, są całkowicie bezpieczne i jedyne co czujemy to delikatne mrowienie. W efekcie elektrostymulacji otrzymujemy przyspieszone rezultaty naszych starań – czy to w walce o lepszą sylwetkę, czy w powrocie do zdrowia po kontuzji.

Jak działa i jak wygląda stymulacja mięśni prądem? Wbrew wyobrażeniom niektórych, nie jest to bolesne rażenie prądem! EMS polega na tym, że podczas treningu personalnego, ćwiczący ma na sobie specjalną kamizelkę oraz opaski na ramiona, uda i pośladki. Podczas wykonywania ćwiczeń, które prezentuje mu trener personalny, do mięśni wysyłane są impulsy, które kurczą je i rozkurczają na zmianę, powodując napinanie. Elektrostymulator mięśni dociera nawet do ich najgłębszych warstw, co nie jest możliwe podczas standardowego treningu. W ciągu 20 minut w naszym ciele poruszone zostaje aż 450 różnych mięśni na raz. Tak, wystarczy 20 minut raz w tygodniu, aby zaangażować całe swoje ciało w ćwiczenia i móc cieszyć się widocznymi efektami!

Jak wygląda taki trening personalny w BodyTec20? Otóż, każdy trening EMS poprzedzony jest szczegółowym wywiadem odnośnie sprawności fizycznej, stanu zdrowia i ewentualnych przeciwwskazań. Trener personalny dopasowuje stopień intensywności i rodzaj ćwiczeń do możliwości osoby ćwiczącej oraz pod kątem tego, co dana osoba chce osiągnąć. Następnie zapoznaje ćwiczącego z zasadami EMS, tłumaczy działania specjalnego urządzenia – miha bodytec i prowadzi trening. Obecność trenera zawsze pozytywnie wpływa na osobę ćwiczącą – motywuje ją do działania, monitoruje postępy, koryguje ewentualne błędy i służy radą.

Czy efekty elektrostymulacja mięśni są zadowalające i widoczne? Skóra staje się jędrniejsza i gęstsza już po kilku sesjach treningów personalnych. Żeby odnotować zmniejszenie masy tkanki tłuszczowej potrzeba około sześciu treningów, oczywiście zakładając, że prowadzimy zbilansowaną dietę!

Czy muszę się przygotowywać do treningu EMS?

Ćwiczenia EMS mają tę świetną zaletę, że może je wykonywać praktycznie każdy. Nieważne, czy jesteś osobą bardzo aktywną fizycznie, średnio, czy w ogóle mało się ruszasz i nie jesteś przyzwyczajony do wysiłku. Twój wiek także nie gra roli, jeżeli tylko masz ukończone 16 lat. Trening EMS jest dla każdego – dla profesjonalnego sportowca i osoby, która ostatni trening zaliczyła na lekcjach wychowania fizycznego w szkole. Ćwiczenia EMS to świetny pomysł zarówno na rozpoczęcie swojej przygody z aktywnością fizyczną, ale też dobra metoda, by rozbudować swój plan treningowy.

Czy trzeba specjalnie się przygotować odwiedzając nas? Do treningu EMS nie trzeba czynić starannych przygotowań, a jedyne, o co trzeba koniecznie zadbać, to rezerwacja 20 minut raz w tygodniu. BodyTec20 zapewnia całą resztę – specjalny strój, ręcznik i butelkę z wodą. Trening EMS nie jest w żadnym wypadku bolesny, ani bardzo wycieńczający. Nie trzeba też rezygnować z aktywności fizycznej w pozostałych dniach. Elektrostymulacja mięśni wspomaga nas w naszych celach i nie zamyka drogi do innych sportów!

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments