Kiedy chcesz się pozbyć samochodu…

Zakup nowego samochodu to ogromnie miłe wydarzenie dla każdego kierowcy, nie dla każdego równie ciekawym zajęciem jest sprzedaż starego auta. Zarówno w przypadku aut w dobrym stanie technicznym, jak i tych powypadkowych, sprzedaż auta może się okazać zajęciem czasochłonnym, na które nie każdy właściciel ma ochotę. Realne dochody ze sprzedaży są jednak ważną częścią budżetu osób prywatnych, jak i firm, warto więc zadbać o szybkie pozbycie się problemu.

--- REKLAMA ---
  1. Co warto wiedzieć o sprzedaży?
  2. Skup aut jako alternatywa

Co warto wiedzieć o sprzedaży?

Sprzedaż samochodu, niezależnie od tego, czy mowa o indywidualnej sprzedaży pojedynczego pojazdu, czy też o sprzedaży całej firmowej floty (która właśnie została wymieniona) to zajęcie czasochłonne i wymagające wykonania określonych czynności. Przede wszystkim przed zakupem należy przeprowadzić przegląd techniczny samochodu, aby móc odpowiedzialnie zaprezentować go potencjalnemu klientowi. Konieczne jest także zgromadzenie odpowiedniej dokumentacji pojazdu. I najważniejsze: przeprowadzenie spotkań z klientami. To ostatnie zadanie bywa często wyjątkowo czasochłonne. Rzadko kiedy pierwsze spotkania kończą się sukcesem i szybką sprzedażą auta. Trzeba bowiem pamiętać, że potencjalny (i prawie każdy) klient z pewnością będzie chciał negocjować cenę…

Skup aut jako alternatywa

Skup aut to rozwiazanie, które sprawdza się nie tylko w przypadku samochodów powypadkowych, mimo iż wśród wielu kierowców panuje takie przekonanie. Warto jednak wiedzieć, że z tej opcji można skorzystać zawsze, niezależnie właściwie od stanu technicznego pojazdu. Oferta skupu dotyczy zarówno pojedynczych pojazdów, jak i całych flot firmowych, których sprzedaż może stanowić naprawdę poważne wyzwanie organizacyjne. Plusem jest również to, że obecnie firmy skupujące auta oferują ogromne wsparcie, a właściwie odciążenie sprzedającego w kontekście tworzenia dokumentacji, zgłaszania sprzedaży do odpowiedniego organu. Nie trzeba się również obawiać finansowej straty, profesjonalny skup aut oferuje wycenę przeprowadzaną przez ekspertów w swojej dziedzinie, dzięki czemu klient może być spokojny o adekwatność zaproponowanej ceny do stanu, w jakim znajduje się pojazd. Dużym plusem jest także to, że skup aut w przypadku pojazdu niezdolnego do poruszania się, przysyła transport na własny koszt, co po raz kolejny odciąża klienta od dodatkowych obowiązków związanych ze sprzedażą. Wycena, przygotowanie dokumentacji, ewentualny odbiór pojazdu – to wszystko sprawia, że skup aut jawi się jako rozwiązanie praktyczne i konkurencyjne w stosunku do próby samodzielnej sprzedaży samochodu.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments