Cena wypożyczenia zależna od segmentu i wyposażenia pojazdu

Wypożyczając samochód jednym z podstawowych kryteriów jest całkowity koszt wynajmu. Zależy on od wielu czynników, wśród których wskazać można segment, do którego zostało zakwalifikowane auto oraz standardu wyposażenia pojazdu.

--- REKLAMA ---

Czym jest segment?

Segment jest pewną klasą, w której pogrupowane zostały pojazdy określonego typu. Klasa E czy F, to samochody w zasadzie luksusowe, charakteryzujące się dużym komfortem jazdy oraz bogatym wyposażeniem. Oczywiście wraz z luksusem znacznie wzrasta cena wynajęcia takiego auta. Typowe samochody do jazdy po mieście, o niższej klasie wyposażenia, jednak o cechach bardzo ekonomicznych i małych gabarytach, to głównie samochody klasy A, a także niektóre B.

Wyposażenie pojazdu a cena

Oczywiście od tego jak bardzo luksusowe jest auto, które chcemy wypożyczyć, tym musimy się liczyć z tym, że i cena wynajmu będzie zdecydowanie większa. Podobnie jest z wyposażeniem. Małe, miejskie auta to opcja zdecydowanie tańsza niż limuzyny klasy F lub SUV-y. Dlatego wybierając model w wypożyczalni należy zwracać uwagę na to, do której z klas zaklasyfikowany został wybrany model samochodu. Na stronach internetowych, jak np. https://www.maxes-angels.com/, obok wybranych modeli z reguły znajduje się informacje na temat klasy pojazdu, wariantu wyposażenia oraz ceny, z jaką wiąże się wynajęcie. Na cenę wynajmu auta wpływać będą również kwestie stricte techniczne, takie jak np. rodzaj skrzyni biegów (manualna lub automatyczna), parametry silnika, rodzaj paliwa (diesel, benzyna) czy średnie spalanie.

Standardowe wyposażenie

W większości samochody w wypożyczalniach, to flota dość nowoczesnych i sprawnych samochodów, których wyposażenie i komfort, nawet w przypadku aut klasy A, jest bardzo dobra. Firmy starają się, aby flota była dość nowa, ponieważ jest to jeden z atutów, który przyciąga klientów. Nikt nie chciałby korzystać z pojazdów starych i zniszczonych. Od jakości samochodów i tego, jak są utrzymane zależy bowiem reputacja każdej wypożyczalni. Gdy wynajmujemy auto w wypożyczalni zwracamy uwagę na to czy jest czyste, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. W tej kwestii nie ma miejsca na pomyłki czy niedociągnięcia, gdyż tak prozaiczne kwestie mogą zrazić klientów oraz popsuć opinię. W pakiecie wyposażenia standardowego wymienić można oczywiście klimatyzację czy nawigację, a w niektórych samochodach dostępne są także tempomaty. Poza podstawowym pakietem często możliwe jest skorzystanie także z dodatkowych opcji, jak np. wypożyczenie fotelika dziecięcego.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments