Kawiarki – bo dobra kawa to podstawa

Jesteś smakoszem kawy? Czy jest Ci znane  pojęcie kawiarki? Nie musisz inwestować w drogi ekspres do kawy aby cieszyć się jej perfekcyjnym smakiem w domowym zaciszu. Parzenie pysznej kawy od tej chwili będzie Twoim znakiem rozpoznawczym.

Czym jest stworzona dla kawy kawiarka?

Jeśli jesteś miłośnikiem naparu z filiżanek espresso to właśnie kawiarka będzie stanowić doskonałą alternatywę by stworzyć dobrą kawę prosto z kawiarni. Bez ekspresu. Kawiarka to swoisty dzbanek lub czajniczek, w którym napar osiąga swój optymalny smak i aromat. 

Z czego składa się kawiarka do parzenia kawy?

Każda znana na całym świecie kawiarka do kawy składa się z dolnego zbiornika na wodę, górnego zbiornika na gotowy napar oraz sitka na zmieloną kawę zwanego zaparzaczem. Dolny zbiornik wypełnia woda, następnie nakładane jest sitko, w którym umieszcza się mieloną kawę. Kawiarkę ciśnieniową zamyka się górnym zbiornikiem i umieszcza na palniku kuchenki. Pod wpływem wysokiej temperatury esencja naparu wtłaczana jest do górnej części kawiarki. Oto cały proces parzenia, dzięki któremu otrzymasz co najmniej jedną filiżankę ulubionego napoju.

Kawiarki aluminiowe i stalowe – parzenie kawy w domowych warunkach

Ten wygodny, filigranowy ekspres może być wykonany z aluminium oraz z bardziej trwalszego materiału. Stal nierdzewna, bo o niej mowa jest nie tylko reprezentacyjna, ale też posiada gładkie ścianki, które ułatwiają zachowanie  czystości. Zarówno kawiarki wykonane z aluminium jak i stali nierdzewnej mogą być użytkowane na kuchence gazowej, elektrycznej oraz na płycie indukcyjnej. Jeśli zależy Ci na niewielkiej masie, wybierz kawiarkę aluminiową. 

Włoskie kawiarki stalowe – Bialetti Venus i Bialetti Moka

Kawiarka Bialetti ewoluuje do najnowszych technologii. Te dwa popularne rodzaje kawiarek ze względu na swój stylowy wygląd są praktyczną ozdobą każdej kuchni. W przypadku obu kawiarek ich kształt nawiązuje do słynnych włoskich kawiarek, będących synonimem najwyższej jakości. Włoska kawiarka moka znana jest przede wszystkim ze swej funkcjonalności, obok której nie sposób przejść obojętnie. 

Jak działa kawiarka – proces parzenia

Zasada działania tego funkcjonalnego dzbanka jest banalnie prosta. Jego dolny zbiornik wypełnia woda, następnie nakładane jest sitko, w którym umieszcza się mieloną kawę. Kawiarkę ciśnieniową zamyka się górnym zbiornikiem i umieszcza na palniku kuchenki. Pod wpływem wysokiej temperatury esencja naparu wtłaczana jest do górnej części kawiarki. Oto cały proces parzenia, dzięki któremu z dolnego zbiorniczka otrzymasz co najmniej jedną filiżankę ulubionego napoju.

Jak używać kawiarki by cieszyć się pyszną kawą?

Należy zwrócić uwagę na rodzaj kuchenki, jaką dysponujemy i do jej typu dobrać odpowiednią kawiarkę. Obecnie świat kawiarek jest bardzo bogaty w różnorodne rozwiązania dzięki czemu możemy użytkować je zarówno na kuchence gazowej, elektrycznej oraz indukcji. Szczególną uwagę musimy także zwrócić na odpowiednią ilość filiżanek dla miłośników kawy. Kluczowa zatem jest  odpowiednia pojemność kawiarki. W sytuacji, w której przez naszą kuchnię przewija się wiele osób, wówczas idealnym rozwiązaniem będzie znalezienie kawiarki o większej pojemności. Każda filiżanka stanie się rarytasem. 

Filiżanka dobrej kawy – fenomen kawiarki ciśnieniowej

Dla filiżanki ulubionego espresso każdy prawdziwy kawosz zrobi wszystko. Ten niezwykle pobudzający rytuał wpisuje się w codzienność każdego z nas. Ten ergonomiczny zaparzacz potrafi wiele. Poranek, w którym towarzyszy aromat świeżo zaparzonego espresso to niezwykła przyjemny początek dnia, dzięki któremu kawiarka ciśnieniowa zbiera same pochlebne opinie. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments