Kalkulator pożyczki konsolidacyjnej – jak działa i jak obliczyć swoją przyszłą ratę?

Myślisz o konsolidacji zobowiązań, ale nie wiesz, jakie może Ci przynieść korzyści? A może obawiasz się kolejnego kredytu i dodatkowych opłat? Kalkulator pożyczki konsolidacyjnej pomoże Ci obliczyć wysokość przyszłej raty i rozwieje wątpliwości odnośnie do wszystkich kosztów. Podpowiadamy, jak działa.

Co to jest pożyczka konsolidacyjna?

Pożyczka konsolidacyjna to specyficzna forma pożyczki, która w części lub całości musi być przeznaczona na spłatę innego zobowiązania. Może obejmować jeden lub więcej produktów kredytowych. Jej kwota sięga zwykle maksymalnie około 230–240 tysięcy złotych dla produktów online lub więcej, jeśli zdecydujesz się na wizytę w oddziale.

--- REKLAMA ---

Za pomocą pożyczki konsolidacyjnej możesz spłacić kredyt gotówkowy, limit odnawialny, saldo karty kredytowej, kredyt samochodowy, a nawet pożyczki konsolidacyjne pozabankowe. To wygodne rozwiązanie, które warto rozważyć zwłaszcza wtedy, gdy posiadasz wiele zobowiązań.

Kiedy warto wziąć pożyczkę konsolidacyjną dla zadłużonych?

W przypadku tej formy zobowiązania można liczyć na relatywnie niskie raty i atrakcyjne oprocentowanie. Jest to więc świetna alternatywa dla osób zadłużonych. Nie ma przy tym znaczenia, czy zobowiązania zaciągnąłeś w jednej, czy większej liczbie instytucji finansowych. Do konsolidacji wystarczy zwykle posiadanie jednego kredytu lub pożyczki.

Dzięki temu, że pożyczka konsolidacyjna zamienia wiele rat w jedną, jest świetnym narzędziem dla tych, którym zdarza się często zapominać o terminach spłat. Jeśli więc pamiętanie o datach nie jest Twoją mocną stroną, jedna miesięczna rata znacznie to ułatwi.

Mniejsze raty to nie wszystko. W przypadku tej formy finansowania możesz również zyskać dodatkową gotówkę. Wycieczka, naprawa auta, coś na „czarną godzinę”? Środki możesz przeznaczyć na dowolny cel – wydać, ulokować lub zainwestować.

Zmieniłeś pracodawcę lub rozpocząłeś pracę na własny rachunek i potrzebujesz zmienić dzień spłaty raty? Połącz swoje zobowiązania i ustal dogodny termin spłaty raty z pomocą pożyczki konsolidacyjnej. To dodatkowa korzyść, którą standardowo otrzymujesz w gratisie.

Pożyczka konsolidacyjna online

Jedną z najwygodniejszych form połączenia zobowiązań w jedną niższą ratę jest pożyczka konsolidacyjna online. Za pomocą kilku kliknięć możesz szybko zmodernizować swoje finanse bez wychodzenia z domu. Ponadto, korzystając z oferty instytucji finansowej przez internet, możesz liczyć nie tylko na szybszą realizację, ale też na lepsze warunki. W znalezieniu najkorzystniejszej propozycji pomoże Ci kalkulator pożyczki konsolidacyjnej.

Jak korzystać z kalkulatora pożyczki konsolidacyjnej online?

To naprawdę proste. Na stronie kalkulatora pożyczki wpisz kwotę, jakiej potrzebujesz i liczbę rat, na które chcesz rozłożyć swoje zobowiązanie.

Kwota pożyczki powinna obejmować sumę zobowiązań, które chcesz skonsolidować. Obligatoryjnie musisz wybrać przynajmniej jedno z nich, a kolejne są zwykle opcjonalne. Pełna konsolidacja daje Ci zazwyczaj największe korzyści, swobodę i najlepiej porządkuje finanse. Do obliczonej kwoty możesz też doliczyć dodatkową gotówkę, jeśli jej potrzebujesz.

Liczba rat pożyczki konsolidacyjnej powinna być tak ustawiona, aby miesięczna wysokość spłaty była łatwa do udźwignięcia dla Twojego budżetu. Średnio jest to około 60 rat, choć oferty instytucji finansowych oscylują w przedziale 12–120. Im większa liczba rat, tym mniejsza wysokość pojedynczej spłaty, i odwrotnie.

Po wpisaniu powyższych danych kalkulator pożyczki wyświetli Ci wysokość raty oraz RRSO. W wynikach otrzymasz również informację o szacunkowych kosztach wraz z wysokością prowizji. Warto pamiętać, że w przypadku pożyczki konsolidacyjnej online prowizja jest zazwyczaj zerowa.

Dużą zaletą kalkulatora jest możliwość łatwego dopasowania kwoty kredytu i liczby rat. Możesz więc swobodnie przetestować kilka opcji i wybrać najkorzystniejszą dla siebie.

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

Źródło: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/czym-polega-kredyt-konsolidacyjny/

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments