Jaki sport jest dla dziecka najlepszy?

Chyba nikt niema najmniejszych wątpliwości, że ruch, aktywność fizyczna, gimnastyka są istotnymi elementami w życiu każdego dziecka. Pomagają nie tylko w zachowaniu zdrowia, odpowiedniej postawy ciała czy poprawiają kondycję, ale także są pomocne w kształtowaniu wytrwałości, zdolności ruchowych czy uczą determinacji i zdrowej rywalizacji. Jaki sport będzie najlepszy dla Twojego dziecka?

--- REKLAMA ---

Chyba nikt niema najmniejszych wątpliwości, że ruch, aktywność fizyczna, gimnastyka są istotnymi elementami w życiu każdego dziecka. Pomagają nie tylko w zachowaniu zdrowia, odpowiedniej postawy ciała czy poprawiają kondycję, ale także są pomocne w kształtowaniu wytrwałości, zdolności ruchowych czy uczą determinacji i zdrowej rywalizacji. Jaki sport będzie najlepszy dla Twojego dziecka?

W dzisiejszych czasach możliwości jest naprawdę wiele. Można wybierać spośród przeróżnych dyscyplin sportowych, czy to sportów lądowych, wodnych, czy powietrznych. Dziecko z pewnością musi najpierw spróbować każdego z nich by wybrać coś, co naprawdę sprawiać będzie mu przyjemność. Można je także delikatnie ukierunkować, by miało okazję „złapać bakcyla” do danej dyscypliny.

Rodzaj sportu dla mojego dziecka

Oczywiście są sporty rekomendowane dla dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych. I tak dla dzieci poniżej 2 lat najodpowiedniejsze będzie pływanie, gdyż jest to sport bardzo bezpieczny oraz pomocny w odpowiednim kształtowaniu postawy ciała naszego dziecka. W wieku powyżej 2 lat istotne jest ćwiczenie mięśni nóg dziecka, dlatego też odpowiednie będą dla niego zajęcia takie jak jazda na rowerku biegowym czy kopanie piłki nożnej. Im dziecko starsze, tym potrzebuje więcej ruchu- jazda na rowerze, gra w piłkę, łyżwy, gimnastyka artystyczna, karate- to tylko kilka możliwości. Dziecko szybko samo zdecyduje, w jakiej dyscyplinie czuje się najlepiej i co chciałoby robić w ramach swoich pasji.Metalowe i drewniane drabinki gimnastyczne dla dzieci i dorosłych od https://benchk.com/

Jedno jest pewne – nie jest tak naprawdę ważne jaki sport uprawiać będzie Twoje dziecko, najważniejsze, by robiło cokolwiek, co związane jest z ruchem, aktywnością fizyczną. Bowiem to one pozwalają mu na spożytkowanie nadmiaru dziecięcej energii, jednocześnie wpływając pozytywnie na wiele aspektów jego rozwoju- ruchowego, intelektualnego, emocjonalnego.

Najlepszą formą uprawiania sportu dla dzieci jest ćwiczenie połączone z zabawą. I tak jak dawniej wystarczył osiedlowy trzepak, który spełniał rolę najlepszego placu zabaw i miejsca na wygibasy, ćwiczenia i wyzwania, tak i dzisiaj wystarczy prosty element, chociażby drabinka gimnastyczna, która będzie idealnym narzędziem do ćwiczeń dla dziecka i całej rodziny.

Trzepak kiedyś, drabinka gimnastyczna dziś

Trzepak – rusztowanie umocowane na stałe do podłoża, służące do trzepania dywanów lub innych przedmiotów z kurzu, niegdyś obowiązkowy element wyposażenia każdego podwórka i osiedla- tak właśnie mogłaby brzmieć idealna definicja tego przedmiotu. Jednak dla wielu dzieci lat 50-90-tych XX wieku trzepak był czymś więcej, był wyznacznikiem radości, szczęścia i zabawy.

Ze względu na swoją wytrzymałą budowę często wykorzystywany był jako element zabaw podwórkowych, ewolucji akrobatycznych czy powód do wyzwań typu „kto dłużej zawiśnie na jednej ręce”. Wykorzystywano go także jako bramka do gry w piłkę. Trzepak dawniej był nie tylko jedyną atrakcją i miejscem zabaw czy wykonywania sportu dla dzieci, ale również ważnym punktem integracji społeczeństwa- to wokół niego koncentrowało się życie towarzyskie mieszkańców.

To, co dawniej dawało dzieciom radość i szczęście, możliwość ćwiczenia siły i zwinności oraz zastępowało najlepszą siłownię, czyli trzepak, dziś ma swojego zamiennika. Śmiało można rzec, że idealnym dla niego spokrewnieniem jest drabinka gimnastyczna. Może służyć zarówno do zabawy, jak i do podejmowania nowych aktywności fizycznych. Każda bowiem aktywność, ruch, sport jest czynnikiem niezmiernie potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania i zdrowia naszego dziecka.

Drabinka gimnastyczna jako początek sportowych upodobań dziecka

Dzieci uwielbiają wspinanie, które jest dla nich źródłem frajdy i inspiracją do podejmowania coraz to nowszych aktywności i wyzwań. Aby taką atrakcję zapewnić dziecku, wystarczy zamontować w mieszkaniu drabinkę gimnastyczną, która stwarza ku temu doskonałe warunki, jednocześnie nie zajmując wiele miejsca. Będzie stanowić ona element, dzięki któremu dziecko nabędzie nowe umiejętności, poprawi swoją koordynację ruchową i sprawność fizyczną co przygotuje je do podejmowania innych sportów w przyszłości. Dla tych zaś dzieci, które już uprawiają jakąś dyscyplinę, będzie okazją do codziennych ćwiczeń rozciągających i wzmacniających ciało. Firma BenchK oferuje szeroki wybór drabinek gimnastycznych oraz innych akcesoriów, które pomogą w kształtowaniu sportowych aspiracji Twojego dziecka.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MAŁPISZON
2 lat temu

Super!