Jaki fotel biurowy wybrać?

Bez względu na to, czy to, czy zakładamy nowe przedsiębiorstwo, czy urządzamy domowe biuro, fotel biurowy to niezbywalny element wystroju i narzędzie pomagające w pracy. Z tego powodu wybór odpowiedniego fotela, przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnego budżetu to ważne zadanie, szczególnie gdy urządzamy biuro dla kilku osób i koszta biurowych mebli się mnożą.

---REKLAMA ---

Znaczenie ergonomii

Z języka greckiego dosłownie tłumaczymy to słowo jako nauka o pracy. W praktyce zajmuje się ona przystosowywaniem narzędzi oraz akcesoriów pomagających nam w pracy do naszych ciał. Tak, aby uniknąć wszelkich kontuzji i przeciążeń kości, mięśni ścięgien lub stawów wynikających z długotrwałego regularnego wykonywania danej pracy. Można pomyśleć, że przy pracy biurowej ma to znaczenie drugorzędne — w końcu, jak może dojść do kontuzji w czasie siedzenia przy komputerze? – niestety na zaskakująco wiele sposobów.  Przekonanie, że praca biurowa jest w pełni bezpieczna dla człowieka, jest mylne – nasze ciała, w szczególności nasz kręgosłup, nie jest przystosowany do przebywania w pozycji siedzącej przez 8 godzin dziennie, a w wielu przypadkach nawet dłużej. Z tego powodu przy projektowaniu miejsca pracy należy wspomóc nasze ciało tak, aby praca była możliwie, jak najmniejszym uszczerbkiem na zdrowiu.

Jak wybrać ergonomiczny fotel biurowy

Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na podparcie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Fotel musi być dostosowany do naszego kształtu kręgosłupa tak, aby przy jednoczesnym odciążeniu naszych pleców był dla nas wygodny. Najbardziej trafionym wyborem będą fotele regulowane — nie tylko odnośnie do wysokości, co jest już standardem, a również z regulowanym nachyleniem oparcia. Ponadto ważne też jest siedzisko, w którym ciężar spoczywa na naszych udach, a nie na kości ogonowej, co może skutkować dyskomfortem przy wstawaniu z fotela. Warto też się zastanowić nad materiałem, którym fotel ma być obity, dobrym strzałem są materiały takie jak oddychające tkaniny czy skóra naturalna, które zachowują najlepszą przepuszczalność powietrza, co pomaga w pracy w wyższych temperaturach.

Podsumowując, najważniejszym aspektem przy wyborze fotela biurowego jest to, aby był dostosowany do osoby, która z niego korzysta. Są jednak również rozwiązania projektowe w fotelach, z których ucieszy się każdy — stabilne nogi fotela, lekkość konstrukcji, cyrkulacja powietrza przy oparciu i siedzisku, oraz jak najbardziej elastyczna personalizacja.

Szukasz komfortowego fotela do swojego biura? Odwiedź https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Fotele-biurowe-155.html

REKLAMA