Poznaj 5 najważniejszych zalet lodówki bezszronowej

Lodówka bezszronowa to praktyczne oraz niezwykle funkcjonalne urządzenie, którego nie trzeba rozmrażać. Lodówka No Frost nie wytwarza bowiem szronu, dzięki czemu nie musimy już pamiętać o jej okresowym wyłączaniu oraz oczyszczaniu jej wnętrza z nagromadzonego lodu. Za utrzymanie odpowiedniej temperatury w lodówce No Frost odpowiada bowiem specjalny system cyrkulacji powietrza. Jeśli właśnie stoisz przed wyborem nowej lodówki dowiedz się, dlaczego lodówka No Frost jest urządzeniem szczególnie wartym uwagi!

---REKLAMA ---

1. Lodówka No Frost nie musi być rozmrażana

Najważniejszą zaletą lodówek bezszronowych jest to, że nie wymagają one okresowego rozmrażania. Dzięki temu nie musimy już od czasu do czasu odłączać urządzenia od zasilania, rozmrażać oraz dokładnie oczyszczać jego wnętrza z lodu. Lodówka No Frost może być podłączona do zasilania przez cały czas, a specjalny system cyrkulacji powietrza zadba o zachowanie w niej odpowiedniej temperatury. Wszystko to bez konieczności wytwarzania szronu oraz jego usuwania.

2. Lodówka No Frost prezentuje się estetyczniej

Brak szronu we wnętrzu komory lodówki wpływa nie tylko na łatwość oraz wygodę jej konserwacji, ale także na sam wygląd oraz estetykę urządzenia. Na przechowywanych w niej produktach nie tworzy się bowiem szron, co pozytywnie wpływa na ich jakość oraz wygląd. Lodówka No Frost po otwarciu cieszy więc nasze oczy swoim estetycznym wnętrzem, które pozostaje zawsze czyste, gdyż nie tworzy się w nim lód.

3. Lodówka No Frost jest energooszczędna

Warto także wiedzieć, że im więcej szronu osiada we wnętrzu lodówki, tym pobiera ona więcej energii elektrycznej potrzebnej do zapewnienia prawidłowej temperatury. To z kolei negatywnie wpływa na nasz budżet domowy oraz powoduje wzrost konsumpcji prądu. Takiego problemu nie mamy wybierając lodówkę bezszronową. Jako, że w jej wnętrzu nie jest wytwarzany szron, lodówka No Frost posiada zawsze taki sam pobór prądu. Kupując ją wybieramy więc energooszczędne oraz funkcjonalne urządzenie. Jeśli szczególnie zależy nam na oszczędności energii warto wybrać lodówkę No Frost LG GBB60SAYXE lub SAMSUNG RB41J7839S4, które posiadają klasę energetyczną A+++.

4. Lodówka No Frost to czyste i bardziej higieniczne wnętrze

Każdy posiadacz tradycyjnej lodówki wie, jak ciężko zachować jej wnętrze w czystości. Osiada w nim nie tylko szron oraz lód, ale także zanieczyszczenia pochodzące z przechowywanych w niej produktów żywnościowych. Pozostałości po nich przyczepiają się do lodu oraz mogą powodować powstawanie nieprzyjemnego zapachu. Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest częste rozmrażanie lodówki, na które nie każdy z nas ma jednak czas. Wybierając lodówkę bezszronową nie mamy takiego problemu. Jej wnętrze wystarczy bowiem regularnie oczyszczać z resztek produktów, aby móc każdego dnia cieszyć się czystą i higieniczną lodówką. Warto także wiedzieć, że lodówki bezszronowe Beko, np. model BEKO CNA295K20XP, zostały wyposażone w specjalne uszczelki antybakteryjne, które zapobiegają rozwojowi pleśni oraz grzybów we wnętrzu urządzenia.

5. Lodówka No Frost nie wymaga odłączenia od prądu na wakacje i dłuższe wyjazdy

Wybierając lodówkę bezszronową nie musimy już pamiętać o jej wyłączeniu, rozmrożeniu oraz wyczyszczeniu, zanim wyjedziemy na zasłużone wakacje. W tym przypadku nie ma bowiem ryzyka, że urządzenie ulegnie awarii z powodu nagromadzonego w nim lodu. Lodówka No Frost w Neonet.pl może więc pozostać włączona przez cały czas, a my bez problemu możemy wyjechać na urlop i pozostawić urządzenie pracujące normalnie. To wygodna oraz bezpieczeństwo użytkowania, jakiego nie zapewni nam nawet najlepsza lodówka pozbawiona tej praktycznej funkcji.

REKLAMA