Jak znaleźć mieszkanie w centrum Warszawy, które sprawdzi się dla rodziny z dziećmi?

Znalezienie mieszkanie nie jest łatwe. Znalezienie mieszkania w Warszawie jest trudne. A jeszcze trudniejsze jest znalezienie mieszkania, które sprawdzi się dla rodziny z dziećmi i to w Warszawie. Na szczęście nie jest niemożliwe. Dlatego też przygotowaliśmy dla was ten wpis, w którym doradzimy Wam, jak znaleźć fajne mieszkanie, a przy tym nie przepłacić. Koniecznie więc skorzystajcie z naszych rad, a efekt przerośnie Wasze oczekiwania.

O czym pamiętać szukając mieszkania?

Na początek należy zastanowić się, jakie mieszkanie chcecie kupić, a to oznacza, że musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy Wam na lokum do remontu, czy takim, w którym możecie od razu zamieszkać. Teraz czas ustalić budżet i już na tym etapie musicie pamiętać, że ceny mieszkań są w stolicy zdecydowanie wyższe, choć nie zawsze za wysoką ceną idzie najwyższa jakość. Dlatego też musicie zdawać sobie sprawę, że w Warszawie cena kawalerki może nie odpowiadać cenie m3 w Katowicach. Oczywiście w dużej mierze wszystko zależy także od samej lokalizacji. Pod Warszawą mieszkania są tańsze, z kolei w samym centrum ceny są już zdecydowanie wyższe. Nie możecie też zapomnieć, że nie należy kierować się impulsem, bo mieszkanie dla całej rodziny nie może być zbyt małe, stąd też metraż jest ważny. Nawet jeżeli wydaje Wam się, że znaleźliście mieszkanie idealne, ale ma tylko dwa pokoje, a Wy macie dwoje dzieci, to już teraz powinniście zrezygnować z niego. Otóż w przypadku małych dzieci dzielenie pokoju jest ok, ale gdy dzieci staną się nastolatkami, a do tego są jeszcze innej płci, to takie rozwiązanie zupełnie się nie sprawdzi i często będzie dochodzić do kłótni. Owszem możecie powiedzieć, że takie rozwiązanie jest tymczasowe, ale jednak mieszkanie ma zapewnić wszystkim domownikom wygodę i każdego należy brać pod uwagę. Lokale typu apartamentowce są obłędnie drogie, ale ich wykończenie wcale nie jest w wielu przypadkach na tak wysokim poziomie. Dlatego też przed podjęciem decyzji musicie ocenić stan techniczny, ale też wykończenie, czyli jakość materiałów, a także czy wszystkie instalacje działają odpowiednio.

--- REKLAMA ---

Czy warto szukać mieszkania w samym centrum?

Cóż, mając dzieci musicie pamiętać, że nie można kupić mieszkania, jeżeli w bliskiej okolicy nie będzie znajdowała się szkoła. Dowożenia dzieci godzinę czy dwie do szkoły bądź przedszkola może być problematyczne, szczególnie jeżeli sami pracujecie od rana. Stąd też już na początku należy wziąć pod uwagę aspekt szkoły. Do tego dobrze, jeżeli w okolicy znajduje się plac zabaw bądź park. Niby to drobnostki, ale jednak mają duże znaczenie, bo rzeczywiście mogą ułatwić Wam życie. Warszawa co do zasady jest miastem „zakorkowanym”, gdzie dojazd zajmuje sporo czasu. A przecież nie zawsze będziecie mieć możliwość dowożenia już starszych dzieci czy to na zajęcia dodatkowe, czy do centrum handlowego. Dlatego też warto, by w okolicy znajdował się przystanek.

Jak kupować, by nie żałować?

Znalezienie mieszkania w Warszawie dla rodziny z dziećmi jest trudne i czasochłonne, a także skomplikowane. Swoją drogą wielu z nas jest nader zapracowanych. Dlatego w myśl zasady, że życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać, warto zatrudnić specjalistę, zatem czas udać się do biura nieruchomości. Warszawa jest miastem, gdzie wiele osób korzystna z takiego rozwiązania. W końcu dobry agent nieruchomości nie tylko znajdzie dobry lokal, ale zadba też o sprawy techniczne i formalności. Oszczędzicie nie tylko czas, ale i nerwy. Oczywiście na początek porozmawiacie z nim na temat Waszych oczekiwań, ale też budżetu, jakim dysponujecie. Na pewno już na początku dowiecie się, czy Wasze oczekiwania są realne, ale możecie też liczyć na doradztwo.

A gdy chcecie znaleźć mieszkanie na własną rękę, pamiętajcie też o…

Jeżeli jednak nadal próbujecie znaleźć mieszkanie na własną rękę, to musicie pamiętać, aby sprawdzić księgi wieczyste. Ale też poprosić o wykaz czy rachunki oraz czynsz są na bieżąco regulowane. Niestety czasem okazuje się, że mieszkanie jest bardzo zadłużone, a przez to jego zakup nie jest opłacalny. Swoją drogą zakup takiego lokum często jest problematyczny i ławo jest popełnić błąd, a przez to zostać także oszukanym. A tego przecież każdy z Was chce uniknąć.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments