Jak wzmocnić sygnał wi-fi w domu?

Materiał zewnętrzny

W gospodarstwach domowych najczęściej korzysta się z domowej sieci internetowej, gdzie urządzenia łączą się poprzez wi-fi, czyli Internet bezprzewodowy. Choć nowoczesne technologie w tym zakresie mają możliwość zapewniania szerokiego zasięgu, to jednak wciąż często zdarza się, że w jednym pokoju lub w określonej części domu sygnał jest zbyt słaby, albo nie ma go wcale. Jak możemy wzmocnić odbiór sygnału wi-fi?

Wybierz odpowiednie miejsce ustawienia routera

Jeżeli chcemy, aby sygnał wi-fi obiegał całe mieszkanie, najlepiej ustawić go w jego centralnej części. Warto poszukać dogodnej lokalizacji, która zapewnia dobry odbiór Internetu w każdym pokoju. Czasem nawet niewielkie przesunięcie routera znacznie poprawi jakość wi-fi w pomieszczeniu, w którym do tej pory sygnał był słaby.

---REKLAMA ---

Zastosuj wzmacniacz sygnału wi-fi

Jeżeli nasz dom ma dużą powierzchnię, nawet ułożenie routera w jego centrum może nie pomóc, gdyż sygnał po prostu nie dotrze do wszystkich zakamarków mieszkania. W takiej sytuacji można skorzystać ze wzmacniaczy sygnału wi-fi. Jest to dość sprytne urządzenie, które odbiera sygnał z routera głównego, wzmacnia go i przekazuje dalej. Taki sprzęt nie jest specjalnie drogi, a może w dużym stopniu poprawić jakość Internetu w naszym mieszkaniu, dlatego coraz więcej osób się na niego decyduje. Obsługa wzmacniaczy jest bardzo prosta, gdyż po skonfigurowaniu zazwyczaj wystarczy włożyć je do dowolnego gniazdka, aby rozszerzały sygnał na cały dom.

Wzmocnienie sygnału wi-fi a karta sieciowa

Jeżeli pomimo zmiany miejsca routera oraz zastosowania wzmacniacza sygnału, zasięg wi-fi w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia, warto zastanowić się nad kondycją karty sieciowej odbiornika. Być może to tutaj tkwi problem i trzeba pomyśleć o jej wymianie na nową lub też zastosować zewnętrzną kartę sieciową, która podłączona jest najczęściej za pomocą portu USB, a jej instalacja jest bardzo prosta.

Zmiana kanału wi-fi

Otrzymując router od operatora naszej sieci, musimy wziąć pod uwagę, że działa on na określonych kanałach. Czasem może zdarzyć się tak, że sąsiad z mieszkania obok będzie miał zainstalowany router, który działać będzie na tym samym kanale, co nasz, przez co może dojść do zakłócania sygnałów.

Co można w takiej sytuacji zrobić? Dobrym rozwiązaniem jest zmiana kanału wi-fi. Tego jednak nie zrobimy samodzielnie. Jeżeli uważamy, że przyczyną problemów z siecią jest zbyt obciążony kanał, należy zgłosić to do pomocy technicznej naszego operatora. Zmiany kanału operator prawdopodobnie będzie mógł dokonać nawet zdalnie, bez wizyty w naszym mieszkaniu.

Korzystanie z wi-fi stało się powszechnym rozwiązaniem, pozwalającym na uzyskanie dostępu do Internetu bezprzewodowo. Czasem jednak sygnał wi-fi nie obejmuje wszystkich kątów w mieszkaniu, dlatego należy go wzmocnić np. przy pomocy wzmacniacza sygnału. Tego typu urządzenia, jak również dobrej jakości routery znaleźć można w sklepie internetowym https://electrotrend.pl/

0 0 votes
Oceń wpis
---REKLAMA ---

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments