Czym powinna wyróżniać się myszka gamingowa?

Wybór odpowiedniej myszki gamingowej ma ogromny wpływ na wrażenia płynące z wirtualnych rozgrywek. Szczególnie miłośnicy dynamicznych gier typu FPS i FPP, w których liczy się każdy ułamek sekundy, powinni używać myszek cechujących się topowymi parametrami. Czym różnią się myszki gamingowe od standardowych modeli? Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając konkretny produkt? Które parametry techniczne są najbardziej istotne?

--- REKLAMA ---

Krótka charakterystyka myszek gamingowych

Myszki przeznaczone dla graczy przede wszystkich charakteryzują się większością czułością niż standardowe modele. Co to oznacza w praktyce? Zdecydowanie precyzyjniejsze działanie, które ułatwia np. celowanie. Myszka gamingowa jest wyposażona w czuły sensor oparty o technologię laserową bądź optyczną. Czułość urządzeń tego typu jest podawana w jednostkach dpi, czyli liczbie plamek na cal. Im jest większa, tym mysz cechuje się większą dokładnością działania, a co za tym idzie, szerszymi możliwościami. W topowych egzemplarzach wartość dpi przekracza nawet 6000 i co najważniejsze, można ją płynnie regulować.

  • Kolejną ważną kwestią podczas wyboru myszki przeznaczonej dla graczy są dodatkowe przyciski. To one w dużej mierze decydują o gamingowym charakterze. Można je praktycznie dowolnie programować i przypisać różne funkcje w grze. Liczba programowalnych przycisków jest w dużej mierze uzależniona od potrzeb konkretnego gracza, jednak w większości przypadków zawiera się w zakresie od 3 do 7
  • Początkujący gracze często stoją przed dylematem wyboru myszki przewodowej lub bezprzewodowej. Zaletą tych pierwszych jest bardzo niskie, praktycznie zerowe opóźnienie. Z kolei myszki bezprzewodowe są bardziej komfortowe w użytkowaniu. W praktyce, profesjonalni gracze stawiają na przewodowe rozwiązania. Myszka gamingowa często jest wyposażona w filtr ferromagnetyczny, który chroni urządzenie przed nagłymi zmianami charakterystyki prądu.

Wybierając myszkę, nie należy zapomnieć o ergonomii użytkowania. Większość obecnych na rynku modeli gamingowych cechuje się specjalnie wyprofilowanym kształtem, który umożliwia komfortowe użytkowanie nawet przez kilka godzin.

Dodatkowe informacje o myszkach dla graczy

To co wyróżnia sprzęt gamingowy, to również design. Myszka gamingowa często jest wyposażona w podświetlenie RGB, którym można w praktycznie dowolny sposób sterować. Ponadto wybrane modele są wyposażone w system Plug&Play, dzięki któremu urządzenie jest w pełni gotowe do użycia zaraz po podłączeniu do komputera. Dla bardziej wymagających użytkowników producenci udostępniają dodatkowe oprogramowanie, umożliwiające spersonalizowanie myszki. 

  • Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest kompatybilność. Wybrane wersje można użytkować wyłącznie w przypadku komputerów z systemem operacyjnym Windows, inne zaś z systemem macOS.

Na żywotność myszki, oprócz jakości wykonania, mają również wpływ mikroprzełączniki. To elementy, które są poddawane największej eksploatacji, dlatego muszą być wykonane z najlepszych materiałów. Prawidłowo dobrana mysz gamingowa będzie bezproblemowo służyć przez wiele lat i dostarczy wielu wspaniałych godzin wirtualnej rozgrywki na najwyższym poziomie.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments