Jak osłonić okna przed latem? Kilka porad w sprawie systemów osłonowych

Materiał zewnętrzny

Okna warto osłaniać nie tylko latem, jednak to właśnie w tym okresie warunki atmosferyczne (i rozmaite inne) dają się nam wyjątkowo we znaki. Ponadto, to właśnie latem szczególnie chętnie przesiadujemy przy otwartym oknie, pragnąc cieszyć się świeżym powietrzem. By nasze wnętrza były zabezpieczone zarówno przed nadmiarem słońca jak i owadami, warto wybrać odpowiednie systemy osłonowe. Poniżej rozwiniemy ten temat doradzając – po jakie produkty warto sięgnąć, aby uzyskać zamierzony efekt.

Jak zabezpieczyć się przed nadmiarem słońca i przegrzaniem pomieszczenia?

Systemy osłonowe mogą mieć rozmaitą formę. Zasłony, firany, żaluzje, rolety – każde z nich ma swoje wady i zalety. Na szczycie popularności są jednak rolety, a zwłaszcza – modele rolet przeznaczone do montowania od wewnętrznej strony okien.

---REKLAMA ---

Wiele spraw przemawia za wyborem rolet wewnętrznych. Ich łatwy, bezinwazyjny montaż, to pierwsza ważna zaleta. Wystarczy nałożyć ich konstrukcję na obudowę okna i można swobodnie je rozwijać. Wybrane modele – na przykład niektóre Rolety Dzień i Noc – są dodatkowo wyposażone w kasety, których montaż również nie wymaga wwiercania się w obudowę okna.

Zdecydowaną zaletą wielu modeli rolet jest możliwość wymiany tkaniny osłonowej na inny kolor, a tym samym – testowanie różnych kolorów, deseni i aranżacji. Jeśli zależy ci na walorach estetycznych – warto rozważyć zakup wspomnianych Rolet Dzień i Noc, które składają się z oddzielonych pasów materiału. Ich ustawienie jest regulowane za pomocą prostego mechanizmu sznurkowego lub łańcuszka. Są wybierane m.in. do pomieszczeń eleganckich, gabinetów, lokali usługowych, biur jak i wielu innych miejsc.

Niektórzy producenci oferują również rolety na wymiar – co znacząco ułatwia sprawę w przypadku okien o nietypowych rozmiarach lub kształtach. Stworzenie dedykowanej do nich rolety jest wbrew pozorom wykonalne i stosunkowo tanie.

Moskitiery – czyli jak zabezpieczyć się przed nieproszonymi odwiedzinami owadów

Obecność owadów daje się we znaki zwłaszcza latem. To wówczas budzą się do życia chrabąszcze, pszczoły, osy, a także znienawidzone przez wszystkich – komary. Każde z nich potrafi uprzykrzyć życie jeśli tylko dostanie się do naszego pomieszczenia i nie będzie umiało znaleźć drogi powrotnej.

Dlatego – warto zabezpieczyć się przed ich wizytą poprzez zastosowanie specjalnej moskitiery. Jej montaż jest bardzo prosty i podobnie jak w przypadku rolet wewnętrznych, nie wymaga wiercenia otworów w konstrukcji budynku lub obudowie okien.

Dostępne produkty dzielą się na: moskitiery okienne i balkonowe. Pierwsze przeznaczone są do osłaniania okien. Drugie – do większych konstrukcji, takich jak: balkony, tarasy lub werandy. Moskitiery nie blokują przepływu powietrza, co pozwala swobodnie wietrzyć mieszkanie zarówno w dzień jak i nocą.

Typowa moskitiera zbudowana jest z drobnej siatki uniemożliwiającej dostanie się do środka owadów, którą mocuje się do ram okiennych lub balkonowych. Najczęściej stosowane mocowania nadają się zarówno do ram drewnianych jak i plastikowych.

Warto podkreślić, że moskitiery o wyjątkowo gęstej siatce sprawdzają się również przy hamowaniu dopływu alergenów – na przykład pyłków traw, krzewów, zbóż lub drzew. Dzięki temu, są idealne w przypadku osób cierpiących na okresowe alergie, które pragną uchronić się przed szkodliwym działaniem alergenów.

0 0 votes
Oceń wpis
---REKLAMA ---

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments