Kilka niezbędnych narzędzi do drobnych napraw domowych

Warto, abyś miał w swoim domu czy mieszkaniu zestaw podstawowych narzędzi, które umożliwią Ci naprawę sprzętu czy przeprowadzenie innych prac w razie wystąpienia awarii. Nie jest przecież tak, że każdy problem wymaga korzystania z usług fachowca. Sporo drobnych usterek można naprawić samodzielnie, ale potrzebne są do tego odpowiednie sprzęty i akcesoria. Jakie narzędzia warto mieć w domu?

Wiertarko-wkrętarka

Pierwszym sprzętem, o którym myśli wiele osób, jest wkrętarko-wiertarka. To urządzenie hybrydowe, które znajduje zastosowanie do różnych prac. Za jego pomocą można wiercić dziury w materiałach takich jak: Drewno czy tworzywo sztuczne, a dodatkowo wkręcać i wykręcać śruby. Taki sprzęt znacznie ułatwia np. montowanie mebli, bo nie trzeba długo kręcić śrubokrętem, aby każda ze śrubek została dobrze przykręcona. Urządzenia o domowym przeznaczeniu zwykle wyposażone są akumulatory, które umożliwiają pracę w każdych warunkach, nawet w miejscu, w którym nie ma swobodnego dostępu do źródła prądu. Najtańsze modele dla amatorów kosztują nawet mniej niż 100 zł. Jeśli zdecydujesz się na zakup takiego produktu, zachęcamy, abyś sprawdził ranking wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Dowiesz się z niego, które sprzęty są najlepiej oceniane i najczęściej wybierane przez innych konsumentów.

--- REKLAMA ---

Klucze i śrubokręty

Na liście niezbędnych akcesoriów, które przydają się w trakcie większych i mniejszych domowych napraw znajdują się śrubokręty i klucze. Najlepiej kupować je w zestawach, bo wtedy do dyspozycji jest ich kilka rodzajów. W niewielkich kompletach znajdują się podstawowe rodzaje kluczy i śrubokrętów, takie, z których najczęściej się korzysta. Za zakupem zestawu przemawia również to, że akcesoria zwykle sprzedawane są w poręcznym etui, w związku z tym nie ma problemu z ich bezpiecznym przechowywaniem i późniejszym znajdowaniem. Ciekawym rozwiązaniem może też okazać się zakup śrubokręta z wymiennymi końcówkami. To dobry produkt dla osób, którym poza funkcjonalnością zależy też na tym, aby domowe narzędzia zajmowały możliwie najmniej miejsca.

Młotek

Na pytanie, czego nie może zabraknąć w domu, sporo osób odpowiada, że młotka. Jest on niezbędny m.in. podczas wieszania półki, obrazu czy ramki na zdjęcie. Wśród najbardziej popularnych rodzajów produktu znajduje się młotek o wadze 200 g z trwale przymocowanym do obucha trzonkiem. Taki model jest najmniej narażony na awarię, co daje gwarancję, że długo Ci posłuży.

Kombinerki

W walizce z narzędziami niezbędnymi do domowych napraw muszą się znaleźć także kombinerki, nazywane często uniwersalnymi szczypcami. Przydają się one m.in. do wyginania twardych elementów, ich zaciskania i przytrzymywania. Kupując to narzędzie, warto zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Aby praca z użyciem kombinerek była wygodna, muszą mieć one dobrze wyprofilowane i odpowiednio wykonane uchwyty. Najlepiej, jeśli są one pokryte gumową powłoką, która zapewnia pewniejszy chwyt.

Dodatkowe akcesoria

Przedstawione narzędzia to nie wszystko, co warto mieć pod ręką. Wśród innych przydatnych do napraw i drobnych prac domowych produktów znajduje się też miarka (może być zwijana, albo składana). Jest ona niezbędna do wygodnego mierzenia różnych elementów. Przyda się ona choćby wtedy, kiedy chcesz zamówić meble przez Internet i nie jesteś pewien, czy zmieszczą się w pokoju lub potrzebujesz wyliczyć powierzchnię do malowania.

Warto przemyśleć też zakup małej lub średniej wielkości latarki, która przyda Ci się szczególnie wtedy, kiedy nie będzie prądu albo będziesz chciał sprawdzić miejsce, do którego dostęp jest znacznie utrudniony.

Z artykułów dotyczących domowych narzędzi, a także z porad osób doświadczonych wynika też, że w domu warto mieć poziomicę, dzięki której można równo zamontować półki. Przydatny jest też nóż z wysuwanym ostrzem, którym można szybko przeciąć materiał. Jest on też niezastąpiony podczas otwierania paczek. Można nim szybko przeciąć karton i taśmę, która go skleja.

REKLAMA
REKLAMA
5 1 vote
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments