Dlaczego warto biegać z wózkiem?

Bieganie z wózkiem to coraz popularniejsza forma rozrywki wśród rodziców. Ci, którzy spędzają w ten sposób czas, doceniają możliwość treningu z dzieckiem – są to szczególnie mamy, które podczas ciąży i w pierwszych miesiącach macierzyństwa zmniejszyły aktywność fizyczną, przez co osłabiły kondycję. Czas o nią zadbać!

--- REKLAMA ---

Pierwsze koty za płoty – kupujemy wózek

Najtrudniej zacząć. Choć powszechnie wiadomo, że bieganie to świetny sposób na poprawę sylwetki i samopoczucia, motywacja, by zacząć, nie zawsze jest dość silna. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wzmocnić ją dodatkowymi korzyściami. Na przykład takimi, że od teraz nie musimy już wybierać pomiędzy opieką nad maluchem a sportowym trybem życia. Nie musimy rezygnować z pasji, ponieważ jest ona dla dziecka zdrowa i bezpieczna. Jedyne, czego nam potrzeba, to chęci i wózek przeznaczony do biegania.

Wbrew pozorom klasyczny wózek dziecięcy nie nadaje się do do biegania. Właściwym modelem jest przykładowo Thule Urban Glide 2 https://wozimysie.pl/thule-urban-glide-2-double-jet. Wystarczy na niego spojrzeć, by zwrócić uwagę na pierwszą różnicę między nim a wózkiem standardowym – wózki do biegania z dziećmi różnią się wielkością kół, są dłuższe, lepiej zamortyzowane i zdecydowanie lżejsze.

Chociaż cena wózków biegowych nie należy do najniższych (dla przykładu Thule Urban Glide kosztuje ponad 2 tysiące złotych), pamiętajmy, że to inwestycja, która posłuży nam na dłużej i zwróci się – zastąpi karnet na siłownię czy rower z przyczepką. W dodatku jest to inwestycja w czas spędzony na świeżym powietrzu z maluchem. A to rzecz bezcenna.

Pobiegaj ze mną, mamo!

Inwestycja w wózki biegowe dla dzieci pozwala rodzicom szybciej powrócić do utraconej formy, ale nie tylko. To także budowanie świadomości dziecka już od najmłodszych lat i pokazywanie, jak ważne są aktywne formy rekreacji. Bieganie z wózkiem to pierwszy krok, by rozwinąć w dziecku potrzebę aktywności fizycznej i wzmocnić wspólne relacje, a być może i… zakorzenić nowe pasje?

Wprawdzie nie dostaniemy gwarancji, że Thule Glide czy inny wózek do biegania sprawi, iż dziecko w późniejszym wieku z zamiłowaniem będzie spędzało czas na świeżym powietrzu, jednak bieganie z wózkiem będzie miało pozytywny wpływ na jego zdrowie i bieżący nastrój – wózki do biegania swoją konstrukcją przypominają wózki spacerowe, a więc dziecko znajduje się plecami do rodzica i obserwuje świat przed sobą. Bieganie wzmocni też naszą relację z dzieckiem – istnieje szansa, że jako starszak dziecko chętniej wybierze się z nami na niejedną kolejną wycieczkę w przyczepce rowerowej czy usiądzie na rowerku doczepianym, na przykład Weeride Co Pilot https://wozimysie.pl/weeride-co-pilot-custom-xt-rower-doczepiany.

Nierzadko się zdarza, że dzieci – w czasie, w którym my w biegu dajemy z siebie wszystko – zwyczajnie… zasypiają. Dlatego zwróćmy uwagę, by trasa, którą wybieramy, nie była wyboista ani nie przebiegała wzdłuż ruchliwych ulic. Pamiętajmy, że nasza pasja do aktywności fizycznej dzięki wózkowi stanie się wspólną przygodą, a bieganie od teraz ma być frajdą dla dwojga.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments