Jak będzie się rozwijał rynek vendingu w Polsce w najbliższych latach? Prognozy są dobre!

Aż 59% Polaków korzysta z maszyn vendingowych raz w miesiącu lub częściej, a jedna czwarta robi to przynajmniej raz w tygodniu – wynika z raportu przygotowanego przez firmę Nielsen. Polacy coraz chętniej używają urządzeń z żywnością, które pojawiają się w wielu miejscach – firmach, na uczelniach, w szkołach. Nic dziwnego, to prosta i wygodna metoda zakupowa. Tym bardziej że zaopatrzenie jest coraz bogatsze i… zdrowsze!

Rynek rośnie

Eksperci stwierdzają jednoznacznie: rynek vendingowy będzie się w Polsce rozwijać. Na podstawie obserwacji zagranicznych trendów i rosnącego zainteresowania Polaków tego typu rozwiązaniami dochodzą do wniosku, że należy się spodziewać dynamicznego i postępującej ekspansji tej formy sprzedaży. Urządzenia tego typu wpisują się w modę na wygodę, czyli trend convenience – coraz bardziej cenimy sobie czas i komfort. A taki zakup jest zdecydowanie szybszy niż w tradycyjnej placówce. I to podstawowy argument przemawiający za wybieraniem takich przekąsek.

Nic dziwnego, że zaopatrzenie automatów z przekąskami jest coraz bardziej różnorodne i ciekawsze. Polacy, oprócz wygody, szanują też swoje zdrowie. Dlatego popularnością cieszą się odżywcze i bogate w składniki mineralne przekąski jak np. bakalie. Eksperci są zgodni – rośnie zainteresowanie produktami fit, eko, bez cukru. Obok tradycyjnych wafli czekoladowych w maszynach vendingowych znajdujemy więc suszone owoce, orzechy, batoniki energetyczne.

Młodzi i aktywni

Z raportu firmy Nielsen wynika, że z rozwiązań vendingowych najczęściej korzystają osoby w wieku 15-25 lat oraz w przedziale wiekowym 36-45 lat. Kluczowymi lokalizacjami dla takich urządzeń są szkoły i biurowce. Uczniowie i pracownicy nabywają tutaj drugie śniadanie, kawę czy herbatę. Im większy mają wybór przekąsek, tym lepiej.

Te grupy wiekowe są szczególnie skupione na zdrowym, ekologicznym podejściu do żywienia. Zaopatrzenie automatów z przekąskami powinno odpowiadać ich potrzebom. Dlatego właśnie firmy coraz częściej decydują się na umieszczanie tam naturalnych, ekologicznych przekąsek. Takie pyszne i odżywcze produkty można znaleźć na stronie ebakalland.pl. Szeroka oferta różnego rodzaju bakalii i prosta obsługa strony sprawią, że zamówienie będzie szybkie i bezproblemowe.

Zaopatrzenie automatów z przekąskami? Tylko z ebakalland.pl!

Nieustający wzrost na rynku maszyn vendigowych sprawia, że pojawiają się one w coraz to nowych miejscach. Ale popularność tego rozwiązania niesie także nowe wyzwania dla firm, które zajmują się ich obsługą – tak, by wyjść naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klientów. Dla tych, którzy chcą zadbać o odżywcze i ekologiczne jedzenie powstała platforma ebakalland.pl, na której można zamówić cały zestaw zdrowych bakalii z dostawą na kolejny dzień roboczy. Aby zarejestrować się na stronie, wystarczy wypełnić krótki formularz. Po zalogowaniu się do Panelu Klienta pojawią się informacje na temat dostępności produktów i możliwości zamówienia.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments