Czy z pomocą doradztwa kredytowego mamy szansę na lepsze warunki kredytu?

Plan zaciągnięcia kredytu, zarówno hipotecznego, jak i na dowolny cel wcale nie musi oznaczać wielu godzin spędzonych na prześwietlaniu wszystkich ofert każdego banku po kolei. Szukanie idealnej oferty dla siebie często kojarzy nam się z czytaniem zawiłych regulaminów, warunków udzielenia kredytu innych formalności, których wcale nie musimy w pełni rozumieć. Możemy jednak uniknąć tego i oszczędzić czas wybierając się do doradcy kredytowego, który znacznie szybciej zaprezentuje nam najlepsze oferty i pomoże wybrać idealne rozwiązanie do naszych potrzeb.

Kto powinien skorzystać ze wsparcia doradztwa kredytowego?

Ze wsparcia doradztwa kredytowego powinien skorzystać tak naprawdę każdy, kto w niedalekiej przyszłości planuje zaciągnąć kredyt w banku lub innej instytucji finansowej. Jeżeli planujemy kredyt hipoteczny, doradztwo kredytowe może być jedynym rozwiązaniem, jeśli nie jesteśmy biegli w kwestiach związanych z dopełnieniem wszelkich formalności kredytowych. Planując zwykły kredyt konsumpcyjny, musimy zmierzyć się z ofertą kilkunastu banków, które atakują nas zarówno na billboardach, jak i w telewizji. Na pierwszy rzut oka wszystkie te oferty wyglądają bardzo podobnie, warto jednak zagłębić się we wszystkie zapisy, by przekonać się, że pomimo pozornego podobieństwa całkowity koszt takiego kredytu może znacznie różnić się od siebie. Dlatego właśnie istotne jest, by takie kwestie powierzyć profesjonaliście, jakim jest doradca kredytowy.

Jak wygląda współpraca z doradcą kredytowym?

Spotkanie z doradcą kredytowym z reguły przebiega w bardzo miłej atmosferze. Na samym początku, w celu dopasowania idealnej oferty do naszych potrzeb i oczekiwań, doradca zada nam szczegółowe pytania na temat naszych oczekiwań względem kredytu, okresu, na jaki kredyt chcemy zaciągnąć oraz miesięcznej raty, jaką jesteśmy w stanie każdego miesiąca przeznaczać na ten cel. Tego typu pytania pozwolą przybliżyć naszą sytuację a także zwrócić uwagę doradcy na te kwestie, które są dla nas najważniejsze. Z jednej strony może nam zależeć na jak najmniejszej racie przy dowolnym czasie spłacania. Z drugiej strony chcemy kredyt spłacić szybko, mając w świadomości duże raty kredytu. Po takiej wnikliwej analizie, doradca będzie w stanie zaproponować nam szereg ofert i opowie o nich zarówno pod względem atrakcyjności produktu oraz wszystkich kosztach, z którymi możemy się liczyć. Nie ulega wątpliwości, że takie spotkanie znacznie skróci proces decyzyjny i uzmysłowi nam wszystkie warunki zaciągnięcia
takiego kredytu.

Co możemy zyskać umawiając się na spotkanie z doradcą kredytowym?

Spotkanie z doradcą kredytowym to gwarancja załatwienia sprawy kredytu szybko, sprawnie i bezboleśnie. Doradca kredytowy to osoba, która jest na bieżąco z wszystkimi promocjami i warunkami produktów kredytowych, dlatego z łatwością będzie w stanie zaproponować nam rozwiązanie, które będzie najlepsze dla naszego portfela. Doradztwo kredytowe to nie tylko oferowanie produktów, ale również pomoc z formalnościami i skompletowaniem wszystkich dokumentów, które będą nam potrzebne do uzyskania kredytu.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments