iPhone 8 – czy nadal warto go kupić?

Model iPhone 8 został zaprezentowany przez Apple w 2017 roku wraz z iPhonem X. Teraz na oficjalnej stronie Apple dziesiątka już nie widnieje – ale ósemka nadal tak. Nie powinno więc dziwić, że nadal warto ją kupić.

--- REKLAMA ---

Ósemka nadal może interesować przede wszystkim osoby, które chcą zmienić starszy model iPhone’a na nowszy, ale nie zależy im na posiadaniu najnowszego modelu za wszelką cenę. A jak wiemy, w przypadku Apple to zazwyczaj jest naprawdę spora cena. Dziesiątka i jedenastka kosztują około 5 tysięcy złotych, nie wspominając już o 11 Pro czy 11 Pro Max.

Czym ósemka nadal do siebie przekonuje?

Ósemka zdaje się łączyć w sobie wszystkie najlepsze cechy iPhone’a. Mamy w niej 3D Touch, TouchID, szybki i niezawodny procesor Bionic 11 (ten sam, co w dziesiątce), ładowanie indukcyjne oraz – oczywiście – bezkonkurencyjny system iOS, który nadal będzie aktualizowany przez co najmniej parę lat. To tylko kilka zalet iPhone 8, więcej o tym telefonie możemy przeczytać na https://idream.pl/iphone/iphone-8.html. Przede wszystkim będą zadowolone z niego osoby, które nie przepadają za wielkimi zmianami. Od wersji dziesiątej trzeba uczyć się nowej obsługi telefonu, bez przycisku Home. Jest to mniej intuicyjne, choć można się do tego szybko przyzwyczaić.

Ósemka może podobać się jeszcze wielu osobom. Rozwiązania w niej zastosowane są nadal aktualne. Przede wszystkim sprawdzi się dla osób, które nie są technologicznymi freakami, tylko zwykłymi użytkownikami smartfonów. Ósemka jest mega szybka, sprawna i przyjemna w obsłudze – za naprawdę niezłą cenę, jak na sprzęt Apple.

Jakie są wady ósemki?

Minusem ósemki, ale i wielu smartfonów od Apple, nawet najnowszego iPhone’a 11, jest wyświetlacz. Ekran ósemki wykonany został w technologii LCD, ale znowu ? iPhone 11 za dwa razy tyle również niestety korzysta z technologii LCD. Wyświetlaczem wygrywa jedynie dziesiątka, chyba ze stać nas na 11 Pro.

Aparatu w ósemce nie ma co porównywać z najnowszymi wersjami iPhone’a. Jednak pojawia się znowu pytanie, czy warto płacić minimum dwa razy tyle tylko po to, aby móc robić lepsze zdjęcia? Znajdą się oczywiście osoby, które odpowiedzą ?tak?, ale większość na co dzień zadowoli kamera w ósemce.

Akumulator

Akumulator poprawia się z kolejnego modelu na kolejny. Jeśli przesiadamy się ze starszego modelu iPhone’a na ósemkę, akumulator wywoła w nas poczucie zadowolenia. Ósemka ładuje się około 1,5 godziny do pełnej baterii i trzyma w przybliżeniu 8,5 godziny. Szacuje się, że na przykład dziesiątka trzyma o godzinę krócej, choć ładuje się trochę szybciej.

Jak długo ósemka będzie wspierana?

Szacuje się, że ósemka będzie wspierana przez Apple jeszcze przez parę lat. Oznacza to, właściciele ósemek będą mogli korzystać z aktualizacji systemu. Podzespoły ósemki są na tyle dobre, że poradzą sobie jeszcze z kilkoma następnymi, ulepszonymi systemami iOS.

Gdzie kupić iPhone’a osiem?

Pomimo iż dziesiątka jest niedostępna na oficjalnej stronie Apple, a u resellerow wyprzedają się ostatnie sztuki, ósemka nadal jest produkowana. Można zakupić ją fabrycznie nową w każdym punkcie sprzedaży sprzętu Apple. Objęta jest gwarancją producenta.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments