Implanty prawie jak naturalne zęby

Przez długi czas wszelkiego rodzaju uzupełnienia protetyczne nie były tym, czego oczekiwali pacjenci. Niewygodne korony, nietrwałe protezy czy nienaturalne w odczuwaniu mosty, a w dodatku wszystko to wyglądające nienaturalnie, wobec czego strata zębów oznaczała bezpowrotny koniec pełnego komfortu. Obecnie można o tym zapomnieć, gdyż implanty stomatologiczne są praktycznie nie od odróżnienia od prawdziwych zębów.

Wyjątkowa budowa

W odróżnieniu od innych rozwiązań protetycznych, implanty nie wykorzystują metody opierania się na sąsiednich zębach. Przekłada się to nie tylko na ich trwałość i naturalny, ale przede wszystkim na komfort. Siły działające podczas żucia na sąsiednie zęby sprawiają nienaturalne wrażenie, zaś w przypadku implantów oddziałują one jedynie na sztuczny ząb. Jest to takie samo uczucie, jak w przypadku naturalnych zębów, naprawdę więc po jakimś czasie można zapomnieć, że ma się sztuczny ząb. Poza tym wygląda on na tyle naturalnie, że nikt nie jest w stanie domyślić się jego prawdziwej natury. Tylko dentysta potrafi odróżnić fachowo wykonany implant od naturalnego uzębienia. Zawdzięczać to należy wyjątkowej strukturze – takie zęby osadza się na implantach, czyli śrubach wkręcanych w kość szczęki lub żuchwy, która następnie musi zrosnąć się z kością. Korona jest zaś przykręcana, nie należy więc obawiać się, że odpadnie czy stanie się z nią cokolwiek innego.

Warte swojej ceny

Oczywiście implanty są dość drogie – ich ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Ich wszczepianie jest też dość inwazyjne, a cały proces uzupełnienia długo trwa, gdyż implant zrasta się z kością przez kilka miesięcy. Jednak wszystko to jest warte efektu. Osoba, która straciła ząb, może poczuć się tak, jakby by go odzyskała. Efekt jest  szczególnie dobry gdy implant wykona dobry dentysta Gliwice mają jednak wiele gabinetów oferujących taką usługę, jest więc w czym wybierać. Co istotne, w ten sposób można uzupełniać nie tylko pojedyncze zęby. Możliwe są nawet uzupełnienia składające się z całych łuków.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments