Ile kosztuje kontener na gruz? Sprawdź, nim zaplanujesz prace remontowe!

Gruz to specyficzna grupa odpadów, do ich utylizacji nie wystarczy zwykły kontener na śmieci. W przypadku remontu, przebudowy i podobnych prac, jednostka prowadząca takie działania musi zadbać o prawidłowe składowanie i wywóz gruzu. Kontener na odpady tego typu można zamówić lokalnie, za opłatą. Ile kosztuje wynajęcie kontenera na śmieci? Przyjrzyjmy się temu bliżej…

Wywóz gruzu – skąd tyle problemów?

Zarówno objętość, jak i masa gruzu, czyli odpadów po remoncie, sprawia, że praktycznie niemożliwe jest składowanie ich w workach i kontenerach na śmieci. Transport gruzu jest równie problematyczny – wywożenie go do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w małych partiach to olbrzymi koszt, mnóstwo pracy i czasu. W takich sytuacjach warto rozejrzeć się, gdzie zamówić kontener na śmieci. Wyspecjalizowana firma zapewnia nie tylko podstawienie pojemnika, ale także odbiór gruzu.

Ile kosztuje kontener na śmieci?

Nie da się całkowicie zrezygnować z usług komunalnych, takich jak wywóz szamba, czy właśnie wypożyczenie kontenera na gruz. Dla upartych pozostaje oczywiście opcja samodzielnego dowiezienia gruzu do PSZOK, wystarczy, że posiadamy dowód tożsamości z potwierdzonym miejscem zameldowania. Pamiętajmy jednak, że trzeba dysponować własnym samochodem dostawczym lub ciężarowym, a także wielkogabarytowym pojemnikiem.

Źródło: Kontener na gruz od Lad.pl (zapytaj o wycenę)

Dla porównania, przyjrzyjmy się ile kosztuje kontener na gruz w Kaliszu. Ceny za odbiór gruzu zaczynają się od 200 – 400 zł. W tej cenie możemy zamówić kontener na odpady o pojemności 8 m sześciennych. Ceny w Polsce mogą znacząco się różnić, warto przyjąć zasadę, że im większe miasto, tym wyższa cena kontenera na gruz.

Gdzie zamówić kontener na śmieci?

Profesjonalny wywóz gruntu to usługi, świadczone przez firmy prywatne. Podczas prac remontowych czy budowlanych to my jesteśmy odpowiedzialni za opłacenie kontenera na śmieci. Warto pamiętać, że lokalizację kontenera na gruz należy ustalić ze spółdzielnią; nie powinien on blokować chodników i dróg, a transport gruzu musi odbywać się w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia dla osób trzecich.

Do dodatkowych usług, jakie mogą nas zainteresować, są załadunek gruzu oraz opróżnianie pomieszczeń. Sprawna ekipa może na nasze życzenie posprzątać bałagan i poskładać gruz do kontenera, a także błyskawicznie oczyścić takie przestrzenie, jak strych, piwnica czy garaż, usuwając z nich wielkogabarytowe odpady, takie jak stare meble, elementy konstrukcyjne itd.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments