Hilding – polski lider w produkcji materacy wykorzystujących innowacyjne rozwiązania

Pierwsze materace Hilding pojawiły się na polskim rynku w 2001 roku. Od tego momentu firma przeszła długą drogę, systematycznie rozwijając swoje produkty, by zasłużyć na miano wiodącego producenta sprzętu do sypialni.

--- REKLAMA ---

Marka z własnym laboratorium badawczym

Materace Hilding są cenione przez miliony konsumentów na całym świecie, także w Polsce. Na ich popularność składa się wiele czynników, m.in. wyjątkowa troska producenta o wybór najlepszych gatunkowo materiałów i rzetelny proces analizy, któremu poddawane są wszystkie wytwarzane rozwiązania.

To właśnie w Polsce, w Murowanej Goślinie pod Poznaniem, zlokalizowana jest nowoczesna i największa w Europie Środkowej fabryka z laboratorium badawczym, gdzie testowane są surowce i produkty firmy. Każdy materac przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzi serię zaawansowanych badań i eksperymentów, co gwarantuje, że produkt spełnia najwyższa standardy pod kątem ergonomii, wytrzymałości, higieny i właściwości termicznych. Dbałość o rzetelność całego procesu pozwoliła uzyskać produktom Hilding oznaczenie Szwajcarskiego Instytutu AEH i Oeko-Tex, które potwierdza, że w produkcji nie stosuje się substancji szkodliwych dla zdrowia. 

Materace o innowacyjnych właściwościach

Regularne poszerzanie wiedzy i wprowadzanie do produkcji innowacyjnych technologii jest priorytetem działań firmy. Materce Hilding są projektowane zgodnie z zaleceniami lekarzy, fizjoterapeutów, naukowców, a także sugestiami regularnych klientów, których zadowolenie jest najwyższym wyznacznikiem jakości produktu.

Takie podejście pozwoliło stworzyć Hilding sprzęt o pożądanych właściwościach prozdrowotnych. Materace wyposażone w system 7 stref twardości zapewniają optymalne podparcie na każdym odcinku kręgosłupa, odciążając tym samym mięśnie i stawy. Udowodniono, że materac, który utrzymuje plecy w naturalnej pozycji przez całą noc redukuje odczucia bólowe i zapobiega deformacjom sylwetki. Kwestia ta została dokładanie omówiona w tekście „Materac ortopedyczny – jak dobrać materac, który przyniesie ulgę naszym plecom?”.

Do produkcji materacy Hilding wykorzystuje się wysokiej klasy surowce: sprężyny kieszeniowe, pianki wysokoelastyczne i termoelastyczne (materiał opracowany na potrzeby NASA), a także elementy organiczne, które podwyższają twardość materaca, np. maty kokosowe lub warstwy sizalu (przeczytaj również „Materac z kokosem – czy warto?”). Osoby, które mają trudność z doborem właściwej twardości, zainteresują natomiast materace dwustronne o różnym stopniu sztywności po obu stronach sprzętu.

Materac hybrydowy – najwyższe osiągnięcie technologiczne w świecie materacy

W ofercie Hilding znajdziemy standardowe materace, a także najnowsze modele hybrydowe dedykowane dla klientów o wysokich wymaganiach. W ich wnętrzu połączono mechanizmy znane z rozwiązań sprężynowych i piankowych, zyskując niespotykaną wcześniej jakość. Ze względu na niezwykłą kompozycję materiałów materace te są nie tylko znacznie wyższe niż klasyczne modele, ale także bardziej komfortowe.

Jednym z flagowych produktów Hilding jest materac z odpinanym topem Electro, którego konstrukcja jest najlepszym wyznacznikiem podejścia firmy skupionego na innowacjach i nowych technologiach. Budowa materaca (w obrębie którego zamknięto lateksowy materac nawierzchniowy, wiele warstw pianek, sprężyn i matę sizalową) pozwala na dopasowanie twardości materaca aż na 6 poziomach. Model Electro stał się tym samym jednym materacem z ofercie Hilding, który – w zależności od rozmieszczenia elementów – może być zarówno miękki, średnio twardy, twardy, jak i bardzo twardy.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments