Kompleksowe planowanie przeprowadzki

Przeprowadzka jest czasem szczególnym w życiu każdego człowieka. Jest nowym startem w zupełnie nowym miejscu do życia, ale także zakończeniem pewnego etapu w nim. I choć włożenie całego dobytku do pudełka i przewiezienie go z jednego miejsca do drugiego wydaje się proste, to jednak jak na miarę tego wydarzenia przystało, wymaga to stosownego przygotowania.

--- REKLAMA ---

Zajęcia przed przeprowadzkowe

To, jak skutecznie i bezkolizyjnie poprowadzona zostanie cała przeprowadzka, zależy głównie od tego, jak wcześniej zostaną poprowadzone do niej przygotowania. Szacuje się, że już nawet na trzy tygodnie przed dniem wyprowadzki powinno się zacząć przygotowania do niej. Oczywiście nie chodzi tu o pakowanie się i znoszenie gotowych do przewozu kartonów do samochodu, lecz o sprzątanie i segregowanie posiadanych przedmiotów. Szczególnie dotyczy to ubrań, które w większości polskich szaf zalegają od wielu lat nieruszane i nigdy niezakładane. Jest to zatem idealny moment na to, aby odchudzić transport dużych gabarytów – http://globtrans.katowice.pl/transport-dlugich-elementow/ ze zbędnych już elementów garderoby.

Pierwsze pakowanie

Zaraz po sprzątnięciu i posegregowaniu wszystkich posiadanych rzeczy, można powoli przechodzić do ich pakownia. Oczywiście najpierw najlepiej jest zacząć pakować te elementy wyposażenia domu, które są najmniej i najrzadziej używane, a przy tym stanowią największe ryzyko uszkodzenia.
Dlaczego właśnie te rzeczy pakować na początku? Głównie z powodu pewności, że zostaną one spakowane porządnie. W sytuacji, gdy do dnia przeprowadzki pozostanie już względnie niewiele czasu, wewnętrzny niepokój, ale także niezbędne środki i akcesoria do pakowania będą na bardzo negatywnych położeniach. Dlatego też na ostatnią chwilę najlepiej jest pakować te rzeczy, które nie wymagają szczególnej troski, ponieważ same w sobie stanowią całkiem odporne na uszkodzenia konstrukcje.
Tak więc na początku najlepiej jest pakować takie rzeczy, jak np. talerze, szklanki i innego typu delikatne, szklane elementy, a na sam koniec pozostawić np. książki lub kolekcje czasopism, którym trudy transportu nie wyrządza żadnej krzywdy.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments