Otwieranie drzwi wejściowych i przypadkowa utrata klucza

Zanim będziemy mogli wejść do naszego domu, musimy je otworzyć kluczem. Wkładamy klucz do zamka i przekręcamy go, aby otworzyć. Ale co się stanie, gdy zgubimy klucz? Nierzadko zdarza się, że ludzie gubią klucze, zostawiają w hotelach lub kładą je w tak nieoczekiwane miejsca, że odnalezienie następuje po kilku dniach. Niestety zostają odcięci od swoich domów, w końcu zapasowe klucze znajdują się za zamkniętymi drzwiami. Jak sobie poradzić z otworzeniem drzwi, kiedy nie mamy przy sobie klucza?

Co robisz, gdy wracasz do domu i orientujesz się, że nie masz klucza?

Zgubienie kluczy może się zdarzyć raz lub dwa razy w życiu, ale co z tymi wszystkimi sytuacjami, gdy byłeś zablokowany z powodu czegoś takiego jak zapomnienie o zabraniu ich ze sobą po załatwieniu jakiejś sprawy? To nie problem, jeżeli musisz wrócić do centrum swojego miasta lub do znajomych, którzy mieszkają kilka kilometrów dalej żeby odebrać klucz. Co jednak w sytuacji, kiedy zostawiłeś klucze w zagranicznym hotelu? Nawet jeżeli ktoś je odeśle na wskazany adres i nie zgubią się po drodze, to minie kilka dobrych dni, zanim będziesz mógł je odebrać z poczty. Jak otworzyć drzwi bez klucza?

--- REKLAMA ---

W takiej sytuacji zazwyczaj dzwonimy do rodziny lub znajomych, aby podpowiedzieli nam jak szybkim sposobem dostać się do domu. Oczywiście wprawiona ręka będzie w stanie pokonać standardowy zamek do drzwi, jednak jeżeli zainwestowaliśmy w nowoczesny zamek, to prawdopodobnie otworzenie go przypadkowymi przyrządami nie będzie możliwe i dodatkowo narazi nas na dodatkowe koszty związane z naprawą lub wymianą zamka.

Wezwij specjalistę do otworzenia drzwi wejściowych bez klucza

Od razu po upewnieniu się, że nie mamy klucza powinniśmy zadzwonić do ślusarza z https://www.pogotowie-zamkowe-gdansk-24h.pl,  który profesjonalnym sprzętem otworzy drzwi wejściowe. Nie dość, że możemy liczyć na niego nawet w święta i niedziele, to jeszcze usługa będzie wykonana z należytą dyskrecją i starannością, czyli z minimalną ingerencją mechaniczną w zamek.

Drzwi wejściowe to podstawowe wyposażenie w jakie musimy zainwestować, kiedy kupujemy lub budujemy dom. Jest to również niezbędny element do zapewnienia bezpieczeństwa w domu poprzez ograniczenie dostępu tylko do tych, którzy mają klucz. Drzwi można otworzyć na kilka sposobów, które zostały przekazane określonym osobom w celu wejścia na posesję.

Zamki do drzwi są zwykle instalowane na górze i na dole ościeżnicy, z dodatkowym zamkiem na lub w pobliżu klamki. Te zamki działają za pomocą szpilek, śrub lub stalowych prętów wewnątrz nich, które wystają z jednej strony i pasują do otworów po drugiej stronie, gdy się do siebie zbliżają. Kiedy tak się stanie, nikt inny nie może otworzyć tych drzwi bez klucza.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments