Grzybica stóp i paznokci, jak radzi sobie z nimi Gabinet podologiczny w Warszawie

Grzybica stóp to bardzo uciążliwa i ciężka w leczeniu choroba. Powoduje ją miejscowe lub ogólne zakażenie grzybami chorobotwórczymi, może dotyczyć to paznokci, przestrzeni międzypalcowej lub całych stóp. Domowe sposoby i terapie, często nie przynoszą pożądanych efektów, dlatego warto odwiedzić Gabinet podologiczny w Poznaniu, aby skonsultować problem ze specjalistą.

Jakie są objawy grzybicy stóp?

Wstępne stwierdzenie, czy na stopach pojawiła się grzybica nie jest trudne do określenia. Pacjent może to ocenić sam w domu, jednak warto udać się do podologa aby zrobić odpowiednie badania mykologiczne, które pozwolą dokładnie określić rodzaj grzyba. Więcej informacji na temat badania znajdziesz na stronie http://podocenter.pl/.

 

Najbardziej charakterystyczne objawy to:

  • łuszcząca się skóra, odrywająca się płatami
  • biały nalot na powierzchni skóry
  • swędzenie i ból
  • kruche i twarde paznokcie koloru żółtego lub białego
  • charakterystyczny, nieprzyjemny zapach

Grzybica paznokcia – leczenie podologiczne w Warszawie

Kiedy nasz paznokieć stanie się twardy, łamliwy, zacznie się rozwarstwiać oraz zmieni swoją barwę – to znak, że mamy problem z grzybicą paznokcia. Powinniśmy wtedy jak najszybciej udać się do podologa, który dobierze dla nas odpowiednią terapię. Obejmuje ona przyjmowanie doustnych leków, jak i maści. Podolog wykona także zabiegi oczyszczające paznokieć. Jeśli szukasz sprawdzonego gabinetu podologicznego, sprawdź Podocenter.

Grzybica przestrzeni międzypalcowych – leczenie

Pojawia się najczęściej u pacjentów zmagających się z nadpotliwością stóp lub cukrzycą. Jej charakterystycznym objawem jest zmacerowana skóra pomiędzy palcami. Do terapii podolog stosuje najczęściej specjalne maści przeciwgrzybiczne, znacznie skuteczniejsze od środków dostępnych w aptece bez recepty. Czasami potrzeba jest również korekcja deformacji przez zastosowanie ortez.

Podolog radzi: jak uniknąć zakażenia?

Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Warto więc pamiętać o kilku prostych zasadach, które znacznie ograniczą ryzyko zarażenia. Trzeba zawsze pamiętać o odpowiednim obuwiu, gdy wybieramy się na basen, lub korzystamy z łazienki hotelowej lub na siłowni. Używajmy tylko i wyłącznie swoich butów. Dbajmy także o odporność naszego organizmu poprzez odpowiednią dietę i zdrowy tryb życia. Jeśli jednak problem się pojawi, skorzystajmy z usług doświadczonego podologa.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments