Fakturowanie online – świetne rozwiązanie dla mobilnego biznesu

Czasem w biznesie zdarza się tak, że potrzebujemy szybkich i innowacyjnych rozwiązań, aby móc dalej rozwijać naszą firmę. Dotyczy to również obsługi finansowej klientów, a co za tym idzie – wystawianie i magazynowanie faktur. Jeżeli nie możemy lub nie chcemy przeznaczać dużego budżetu na rozbudowane programy do obsługi fiskalnej przedsiębiorstwa, a także gdy zależy nam na mobilności i braku ograniczeń, powinniśmy rozważyć wystawianie faktur przez internet. Jak dokładnie to działa?

  1. Faktoring online – co musisz wiedzieć na start?
  2. Zalety faktoringu online

Faktoring online – co musisz wiedzieć na start?

Aby móc skorzystać z takiego rozwiązania przede wszystkim musimy zdecydować się, którą platformę umożliwiającą fakturowanie online wybierzemy. Powinniśmy kierować się nie tylko ceną, ale także możliwościami, jakie daje nam wybrana strona. Gdy już zdecydujemy się na upatrzone narzędzie do wystawiania faktur online, w pierwszej kolejności musimy założyć konto użytkownika i uzupełnić je o dane naszej firmy. Nie bójmy się korzystać z okresów próbnych i testowych, ponieważ dzięki nim dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla naszych potrzeb.

Gdy konto zostanie utworzone, będziemy w stanie wystawić naszą pierwszą fakturę online.

Zalety faktoringu online

Wystawianie faktur przez internet ma wiele zalet. Przede wszystkim daje nam to dużą mobilność, ponieważ platformę jesteśmy w stanie obsługiwać zarówno za pomocą komputera czy laptopa, jak i poprzez telefon. Nie musimy również wypełniać wszystkich danych kontrahentów – wystarczy wpisać NIP, aby reszta informacji została uzupełniona automatycznie. Podobne udogodnienie mamy dla faktur powtarzających się – możemy wprowadzić dokument cykliczny, który platforma co określony czas będzie wysyłała za nas.

Poza zdecydowanie szybszą i sprawniejszą obsługą samych faktur, platforma do faktoringu online umożliwia również przetwarzanie zeskanowanych dokumentów naszej firmy. Dzięki temu nie musimy już żmudnie przepisywać danych z jednego systemu do drugiego – wystarczy zrobić skan lub zdjęcie faktury, potwierdzić zgodność odczytanych danych i zaakceptować ich dodanie do systemu.

Wystawianie faktur online to świetna usługa dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wysoką mobilność i wygodę pracy. Dzięki jednemu kontu możemy bardzo sprawnie zarządzać nie tylko samymi fakturami, ale także innymi dokumentami firmowymi – wystarczy skan lub zdjęcie, aby system rozpoznał dane za nas i wprowadził je do bazy bez konieczności ręcznego przepisywania.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments