Druga fala pandemii – drastyczny spadek cen nieruchomości

Niestety, nie tym razem. Pandemia koronawirusa spowolniła światowe gospodarki. Miała negatywny wpływ na wiele branż, które z trudem walczą o przetrwanie. Restrykcje i wprowadzone obostrzenia uderzyły w biznesy i skutecznie zamroziły system gospodarczy w Polsce. Mimo licznych spekulacji, rynek nieruchomości praktycznie nie ucierpiał.

Pandemia spowolniła, ale nie zatrzymała wzrostu cen mieszkań

Inwestowanie w nieruchomości niezmiennie jest najbezpieczniejszym i jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na pomnożenie kapitału. Choć kryzys wywołany pandemią spowolnił nieco wzrost cen mieszkań, to nie wywołał oczekiwanego przez wielu ekspertów efektu spadku ich wartości. Jako jedna z nielicznych branż w Polsce, rynek nieruchomości obronił się przed skutkami koronawirusa i wciąż jest atrakcyjną lokatą dla inwestorów.

Duży wpływ na opłacalność inwestycji w nieruchomości mają także obniżone stopy procentowe. Lokaty bankowe i obligacje nie generują aktualnie atrakcyjnego zysku. Ceny mieszkań wciąż rosną i nie zanosi się na zmianę tego trendu, dlatego warto pospieszyć się z ulokowaniem kapitału na rynku nieruchomości.

Marzenie o własnym domu – wykorzystaj sprzyjające środowisko

2021 rok to także idealny czas na kupno nieruchomości. Warto wykorzystać delikatne spowolnienie wzrostu cen i zrealizować swoje plany. Jedno jest pewne – taniej nie będzie, wraz z ustabilizowaniem sytuacji gospodarczej ceny nieruchomości ponownie zaczną rosnąć w szybkim tempie. Eksperci zgodnie twierdzą, że lepiej pospieszyć się i kupić mieszkanie lub dom jeszcze przed kolejnymi podwyżkami.

Na atrakcyjność aktualnej sytuacji mają wpływ także rekordowo tanie kredyty hipoteczne. Wraz z obniżką stóp procentowych, zmniejszeniu uległ także bardzo ważny współczynnik WIBOR. Te zmiany pozytywnie zmieniły oprocentowanie kredytów mieszkaniowych, dzięki czemu zaciągnięta hipoteka jest aktualnie znacznie bardziej opłacalna.

Jednak nie wszystko wygląda tak kolorowo. Przez liczne obostrzenia i kryzys gospodarczy, banki nieco bardziej rygorystycznie podchodzą do wyliczania zdolności kredytowej oraz udzielania kredytów hipotecznych. Branże, które są dotknięte zakazami i ograniczeniami, znajdują się na „czarnej liście”. Nie jest to jednak całkowitym przeciwwskazaniem do ubiegania się o kredyt mieszkaniowy.

Duże miasto – większe możliwości

Realia pandemii zmieniły nieco upodobania mieszkaniowe Polaków. Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup domu lub mieszkania z tarasem czy ogródkiem. Jest to związane z obostrzeniami, które sprawiły, że większość czasu spędzamy w domu. Własny kawałek zieleni pozwala znacznie przyjemniej spędzać wolny czas.

Nie bez znaczenia jest także lokalizacja wymarzonego domu. Największą popularnością cieszą się nieruchomości blisko centrum miast, które pozwalają cieszyć się przestrzenią i jednocześnie dają możliwość korzystania z wygód miejskiego życia.

Jeśli propozycja domu w dużym mieście jest zgodna z Twoimi oczekiwaniami, to deweloper Warszawa Dantex posiada w swojej ofercie całą gamę atrakcyjnych nieruchomości.

Nie czekaj na wzrost cen, znajdź wymarzony dom i właściwie ulokuj swój kapitał.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments