Doradzamy sposoby na tańszy prąd

Wysokie rachunki za prąd są jednym z najbardziej rozpowszechnionych problemów związanych z utrzymaniem nieruchomości w naszym kraju. Nie mniej dużym problemem są rachunki za prąd dla właścicieli małych i średnich firm, ponieważ często wynoszą one często spory odsetek miesięcznych kosztów. Czy możemy zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną? Tani prąd dla firm to nieosiągalne marzenie czy dostępne rozwiązanie?

--- REKLAMA ---

-Tani prąd dla firmy. Wybór nowego sprzedawcy

Istnieje wiele dostępnych sposobów na obniżenie comiesięcznych rachunków za energię elektryczną w Twojej firmie. Jeśli dążysz do niskich rachunków, warto zacząć od zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.

Obecnie masz możliwość wyboru sprzedawcy prądu spośród ponad dwudziestu firm, które przygotują indywidualną ofertę specjalnie dla Ciebie.

Bardzo ważnym elementem wyboru sprzedawcy prądu jest niska stawka cenowa oraz warunki, które gwarantuje umowa. Przed podpisaniem umowy koniecznie sprawdź listę opłat dodatkowych. Przykładowo, jednym z niewielu sprzedawców energii elektrycznej w Polsce, który oferuje bardzo niskie ceny za kilowatogodzinę, a dodatkowo nie pobiera żadnych opłat handlowych w 2019 roku jest Po Prostu Energia. Zobacz ofertę taniego prądu dla firm: https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/

Jak zmienić sprzedawcę energii elektrycznej?

Proces zmiany sprzedawcy zaczyna się od jednego telefonu bądź pozostawienia kontaktu na stronie internetowej. Po tym, przedstawiciel sprzedawcy prądu przygotuje dla Ciebie indywidualną ofertę na podstawie ostatniej otrzymanej faktury za energię elektryczną.

Jeśli przygotowana oferta Cię zadowala, a warunki i wszystkie punkty umowy są zrozumiałe, to czas na jej podpisanie. Dużą zaletą Po Prostu Energia jest nowoczesne podejście do procesu zmiany sprzedawcy – nie musisz nawet ruszać się z domu, aby podpisać nową umowę. Wszystkie szczegóły związane ze zmianą są przeprowadzane przez Internet albo telefonicznie. Po podpisaniu umowy możesz odpocząć, gdyż to właśnie Twój nowy sprzedawca energii elektrycznej załatwia wszystkie formalności.

Warto też zaznaczyć, że przejście od starego do nowego sprzedawcy, w zależności od okresu wypowiedzenia, może zająć około trzydziestu dni po podpisaniu umowy z Po Prostu Energia.

Jak widać, kilka prostych kroków i będziesz się cieszyć z taniego prądu dla firm i znacznie niższych rachunków za prąd.

-Oszczędzanie na rachunkach za prąd

Choć zmiana sprzedawcy energii elektrycznej jest najlepszym rozwiązaniem na oszczędzanie pieniędzy na rachunkach, warto także zwrócić uwagę na to jak prąd jest zużywany. Często nie zdajemy sobie sprawy jak dużo prądu jest wykorzystywane niepotrzebnie. Przykładowo, wymiana tradycyjnych żarówek na energooszczędne i wprowadzenie trybu nocnego w Twoim biurze może zaoszczędzić Ci cenne złotówki na rachunkach za prąd.

Żarówki energooszczędne zużywają pięć razy mniej energii elektrycznej niż ich tradycyjny odpowiednik, co więcej ich żywotność jest kilkakrotnie wyższa.

Tryb nocny biura, to system, który znalazł największe zastosowanie w dużych biurowcach i polega na ograniczeniu zużycia prądu w godzinach poza biurowych do niezbędnego minimum. Komputery, monitory i pozostały sprzęt, który nie jest używany, gdy pracowników nie ma zostaje odłączony od prądu. Są to nadzwyczaj skuteczne praktyki w walce z wysokimi rachunkami za prąd.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments