Czym tak naprawdę zajmuje się podolog?

Skórę pięt i paznokci u stóp również dotykają przeróżne schorzenia. Z całą pewnością pękające pięty czy też wrastające paznokcie nie są jedynie problemem estetycznym. Tego typu przypadłości wymagają profesjonalnego leczenia. W przeciwnym razie mogą wystąpić znacznie groźniejsze w skutkach powikłania. Oprócz bólu, pieczenia czy krwawienia może dojść nawet do wystąpienia zakażenia. W przypadku chorób stóp i paznokci jak najbardziej warto zgłosić się do gabinetu podologicznego.

---REKLAMA ---

Czym tak naprawdę zajmuje się podolog?

Enigmatyczna nazwa podologia to nic innego jak podiatria. Podolog Gliwice zajmuje się diagnozowaniem, profilaktyką i leczeniem schorzeń stóp oraz paznokci. Może nim być chirurg, pielęgniarka czy też nawet kosmetolog. Bardzo popularnymi zabiegami wykonywanymi w gabinetach podologicznych są laseroterapia, krioterapia i pedicure leczniczy. Z problemem kurzajek czy brodawek można uporać się również przy pomocy skalpela. Wykwalifikowany podolog może przeprowadzać również zabiegi chirurgiczne. Warto od razu zaznaczyć, że nawet w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym nie można liczyć na otrzymanie specjalistycznego leczenia, dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest udanie się ze schorzeniami stóp do podologa zamiast do kosmetyczki. Gabinety podologiczne wyposażone są w odpowiedni sprzęt do zabiegów, które wykonywane są przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę. Sięgnięcie po specjalistyczne narzędzia i użycie fachowych technik sprawia, że zabiegi podologiczne są bardzo skuteczne i w pełni bezpieczne.

Kiedy warto umówić się na wizytę u podologa?

Do gabinetu podologicznego warto przychodzić regularnie, jeśli pragnie się utrzymać stopy w zdrowiu, nawet jeśli ktoś nie borykamy się z żadnymi schorzeniem stóp i paznokci. Podolog okazuje się wręcz nieoceniony w przypadku odcisków, brodawek i kurzajek, wrastającego paznokcia, stopy cukrzycowej, halluksów, płaskostopia, modzeli, zrogowaceń, pękających stóp oraz grzybicy stóp i paznokci. Zamiast odwiedzać gabinet kosmetyczny, lepiej jest przeprowadzić profilaktyczne zabiegi lecznicze w gabinecie podologicznym. Podczas wykonywania pedicure leczniczego usuwane są wszelkie zrogowacenia i udzielane są porady dotyczące tego, jak prawidłowo pielęgnować swoje stopy, aby uniknąć przykrych dolegliwości w przyszłości.

Skontaktuj się ze specjalistą: podolog Gliwice

REKLAMA