Dlaczego warto wykupić pakiet medyczny w 2021 roku

Prywatne pakiety zdrowotne mają ogromne znaczenie w dzisiejszych czasach. W szczególności, jeżeli uwzględni się problemy z możliwością dostania się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Pomijając pandemię oraz inne, ważne światowe problemy, dlaczego warto zdecydować się na wykupienie prywatnych pakietów medycznych? Wyróżnić można kilka czynników, jakie mają wpływ na taką decyzję.

--- REKLAMA ---

Łatwy dostęp do lekarza

Prywatne ośrodki opieki medycznej ułatwiają dostanie się do lekarza. Czasem z godziny na godzinę, maksymalnie dnia następnego, jeżeli wizyta zgłaszana jest późnym wieczorem. Co więcej, aby zgłosić chęć wizyty, nie trzeba wisieć na słuchawce, czekając na to, aż po drugiej stronie odezwie się rejestracja. Wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza, który znajduje się na stronie internetowej.

Szybkie umówienie się na wizytę pozwala zaoszczędzić czas – niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z lekarzem pierwszej pomocy, czy specjalistą. Warto też dodać, że do większości lekarzy specjalistów, dodatkowe skierowanie nie jest potrzebne. Jeżeli dany specjalista przyjmuje w danym ośrodku medycznym, można umówić się do niego od razu na wizytę, jeżeli taka będzie potrzeba.

Bez kolejki

O kilkuletnich kolejkach do lekarzy na NFZ krążą już legendy. Czy jest to fake news? Oczywiście, że nie. Taka jest smutna rzeczywistość. W przypadku wielu chorób czas ma kluczowe znaczenie. Wizyta potrzebna jest z dnia na dzień, więc nie ma czasu na to, aby długo czekać w kolejce.

Prywatne pakiety zdrowotne nie przewidują tak długich kolejek. O ile, do internisty, pediatry można na ogół dostać się na przeciągu 24h (nawet w weekendy), o tyle do specjalisty w ciągu kilku dni, tygodnia lub dwóch – maksymalnie. Poza tym bardzo często bywa tak, że pod drzwiami samego gabinetu nie trzeba długo czekać.

Jeżeli ktoś przykładowo był umówiony na 18, to maksymalnie będzie wchodził kilka, kilkanaście minut później. Wielogodzinne opóźnienia nie są możliwe, ponieważ każdy szanujący się prywatny ośrodek medyczny dba o komfort i wygodę swoich pacjentów, która także wpływa na ich ocenę.

Oferta pakietów medycznych

Skoro mowa już o wygodzie i komforcie to należy sprawdzić, co obejmuje dany pakiet medyczny. Czy są to tylko podstawowe badania zdrowotne? A może oferta diagnostyczna jest o wiele szersza? Trzeba dokładnie przeanalizować dostępne oferty. Może nie trzeba od razu decydować się na najdroższy pakiet, ale dostęp do wszystkich badań diagnostycznych, jak chociażby USG podczas badania ginekologicznego, czy też założenie Holtera, może nam się w przyszłości przydać. Nawet jeżeli ktoś do tej pory cieszył się dobrym zdrowiem.

Najdroższe pakiety medyczne często obejmują wizyty domowe. Przydać się to może rodzicom małych dzieci. Pociechy z reguły nie lubią badań w ośrodkach medycznych. Z kolei taka wizyta w warunkach domowych ma zupełnie inny przebieg. Może więc warto się na nią zdecydować? Analiza całej sytuacji pomoże podjąć decyzję odnośnie do tego, jaki pakiet medyczny będzie najlepszy w naszym przypadku.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments