Czym są dmuchawy i dmuchawy akumulatorowe – wszystko o dmuchawach akumulatorowych

Dmuchawy są to maszyny robocze, które sprężają gaz do stosunkowo niskich ciśnień, które mają za zadanie pokonywać opory przepływu przez sieć przewodów oraz włączonych w nią urządzeń. Inaczej dmuchawy nazywamy również dmuchawami przetłaczające gaz, które wytwarzają spiętrzenie w granicach od 13 do 200 kPa. Wiele profesjonalnych narzędzi tego typu dostarcza Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe A/B/C.

Dmuchawy i dmuchawy akumulatorowe – czym są?

Dmuchawy akumulatorowe są to ekologiczne oraz bezprzewodowe urządzenia, dzięki którym możemy z łatwością dojść do trudno dostępnych miejsc na naszej części posesji. Są to urządzenia, które nie wydzielają spalin zatruwające środowisko, a dodatkowo mocne silniki dostarczają nam wysoką moc zasysania liści.

Sprzęt ten pozwala na bardzo wygodne użytkowanie, co pozwala na nieograniczony zasięg korzystania z tego urządzenia.

Praca na tym sprzęcie może odbywać się na pełnej naładowanej baterii w dowolnie wybranym miejscu, bez ograniczającego nas kabla.

Jak każde urządzenie z akumulatorem, te urządzenie pracuje niezbyt głośno, co jest dodatkowym atutem tejże dmuchawy, oraz koszt tego sprzętu również nie jest drogi. Niewątpliwie jego ogromną zaletą jest to iż pozwala ona na duża swobodę w czasie pracy, ponieważ nie mamy tutaj ograniczającego nas kabla, na który musimy uważać oraz przepinać z jednego źródła prądu do drugiego.

Jednak trzeba dodać, że dmuchawy, które posiadają akumulator są stosunkowe cięższe od dmucha elektrycznych. Z tego względu, dla niektórych osób mogą one okazać się zbyt ciężkie i mogą utrudniać pracę.

Pracę dmuchawy akumulatorowej jedynie może ograniczać czas pracy. Przykładem może tutaj być wielkość posiadanego ogrodu. Ze względu na baterie danej dmuchawy akumulatorowej sprzątanie ogrodu może nie być jednorazowe, może się zdarzyć tak, że za pierwszym razem nie zdołamy wysprzątać naszego ogrodu.

Najczęściej spotykane dmuchawy to: dmuchawy odśrodkowe, które mają również drugą nazwę turbodmuchaw. Są to urządzenia sprężające gazy, które mocno charakteryzują się przepływem promieniowym. Wyróżniamy dwa typy dmuchaw odśrodkowych – bezolejowe i wysokoobrotowe dmuchawy turbinowe

Dodatkowo wyróżniamy również dwa inne typy dmuchaw, takie jak dmuchawy śrubowe, oraz dmuchawy boczno-kanałowe.

Ceny dmuchaw akumulatorowych

Ceny dmuchaw akumulatorowych mogą zaczynać się od 120 złotych, do nawet 2 tysięcy złotych. Dlaczego jest tak duża rozbieżność cen? Wszystko zależy od tego, jak dana dmuchawa będzie zbudowana, jaki będzie miała czas pracy na jednej baterii oraz moc. Wiele zależy też od wagi urządzenia.

Zalety i wady dmuchaw akumulatorowych

Zaletami dmuchaw akumulatorowych trzeba mocno podkreślić jest duża swoboda pracy, dzięki, której możemy na naszym ogródku dojść w trudno dostępne miejsca. Nie musimy się też martwic o plątaninę kabli.

Również zaletą tego sprzętu jest ekonomia, co pozwala na zmniejszenie się na zatruwanie środowiska.

Wadą takich dmuchaw jest niestety waga tego urządzenia, przez co dmuchawy te częściej wybierane są przez mężczyzn niż kobiety.

Dodatkowo również wadą jest ograniczony czas pracy sprzętu, co może wiązać się z wielokrotnym ładowaniem urządzenia, co w niektórych przypadkach bywa dosyć uciążliwe, ponieważ czas pracy na pełnym naładowanym akumulatorze wynosi około kilkunastu minut.

Posiadacze dużych ogrodów będą musieli niestety ładować urządzenie kilka razy aby móc w pełni wysprzątać swój ogród, jednak moc jaką oferuję dmuchawa akumulatorowa jest bardzo duża co pozwala na dokładne i precyzyjne wysprzątanie naszego ogródka.

Podsumowanie

Spośród wielu dmuchaw, niewątpliwe dmuchawy akumulatorowe znajdują większą rzesze zwolenników, dzięki temu, że mają one ogromną przewagę nad dmuchawami spalinowymi, czy też dmuchawami elektrycznymi. Dzięki nieograniczonemu polu manewru możemy bez trudu dostać się do miejsc trudno dostępnych, jak i nie musimy martwić się o wielokrotne podłączanie i odłączanie kabla. Niestety, jak to przy akumulatorach bywa, jego czas pracy jest znacznie ograniczony oraz posiada dużą masę, z czego kobiety mogą mieć trudności z utrzymaniem urządzenia.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments