Ford to amerykański producent samochodów z długą historią. Auto tej marki można nie tylko kupić za gotówkę, lecz także skorzystać z zewnętrznych źródeł finansowania, np. leasingu. Wskazujemy powody, dla których warto rozważyć leasing Forda.
Wieloletnie doświadczenie producenta na rynku motoryzacyjnym
Henry Ford założył swoje przedsiębiorstwo w 1903 roku. Z jego marką wiąże się więc prawie 120-letnia historia. Przez ten czas koncern wprowadził na rynek wiele udanych modeli samochodów oraz stosowanych w nich innowacyjnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, komfortu czy elektromobilności. W autach marki Ford stosowane są m.in. inteligentne systemy wspomagające prowadzenie pojazdu i zmniejszające zużycie paliwa.
Bogata oferta samochodów
W ofercie producenta znajdują się różnego rodzaju pojazdy. Dostępne są zarówno modele aut osobowych, jak i dostawczych. Można wybierać spośród samochodów hybrydowych oraz w pełni elektrycznych (Ford Mustang Mach-E i Ford E-Transit). Flagowe modele marki to samochody globalne Ford Focus i Ford Mondeo, które są znane na całym świecie.
Auta osobowe Forda dzielą się na następujące kategorie:
- SUV i Crossover: np. Ford Puma i Ford Kuga,
- modele sportowe: np. Ford Mustang, Ford Focus ST i Ford Fiesta ST,
- modele rodzinne: np. Ford S-Max i Ford Tourneo Connect.
Oferta producenta obejmuje również auta dostawcze, w tym różne wersje modelu Ford Transit – m.in. do przewozu osób, brygadówki, vany, wywrotki, chłodnie lub auta do zabudowy kurierskiej. Dostępny jest także kamper Ford Custom Nugget czy terenowy pick-up Ford Ranger.
Ponadprzeciętne osiągi i inne dane techniczne
Samochody marki Ford wyróżniają się dużą mocą silnika, często przekraczającą 150 KM. Wiele modeli pozwala osiągnąć prędkość ponad 200 km/h i przyspieszać do 100 km/h w czasie poniżej 10 s. Auta amerykańskiego producenta cechują się także niskim zużyciem paliwa, sporą pojemnością bagażnika oraz małą emisją dwutlenku węgla do atmosfery.
Nieduża wysokość raty leasingowej
Cena rynkowa niektórych nowych modeli samochodów Forda nie przekracza 150 tysięcy złotych – należy do nich m.in. Ford Puma, Ford Fiesta, Ford Focus i Ford Tourneo Connent. Dzięki temu leasing samochodu tej marki nie musi być drogi; miesięczna rata leasingowa może wynieść nawet poniżej 1000 zł.
Finansowaniu mogą podlegać nie tylko nowe, lecz także używane pojazdy, w tym sprowadzane z zagranicy w ramach transakcji Wewnątrzwspólnotowego Nabycia Towaru (WNT). Używane auto musi znajdować się w dobrym stanie technicznym, a jego wiek może wynieść maksymalnie 10 lat w momencie zakończenia umowy leasingu.
Łatwa dostępność i uproszczone procedury
Leasing Forda jest dostępny dla wszystkich przedsiębiorców, bez względu na branżę czy formę prowadzenia działalności. O finansowanie mogą ubiegać się nawet nowe firmy, które wykażą co najmniej 6-miesięczny staż na rynku. Firmy leasingowe nie analizują w szczegółowy sposób zdolności spłaty i w większości przypadków możliwe jest zastosowanie uproszczonej procedury weryfikacyjnej. Dzięki temu nawet w dniu złożenia wniosku możemy otrzymać pozytywną decyzję o finansowaniu Forda w leasingu.
Elastyczne warunki umowy
Umowę leasingu można dostosować pod wieloma względami do aktualnych potrzeb przedsiębiorcy. Elastyczność dotyczy m.in. okresu finansowania, który może wynieść od 2 do 5 lat. Im dłuższa umowa, tym niższa będzie wysokość raty.
Leasingobiorcy terminowo spłacający swoje zobowiązania mają możliwość zmiany harmonogramu, a nawet wysokości raty w czasie trwania umowy. Elastyczna jest także forma jej zakończenia – leasing operacyjny umożliwia wykupienie pojazdu na korzystnych warunkach lub jego zwrócenie finansującemu. Rezygnacja z wykupu pozwala wziąć w leasing kolejny, nowy model Forda lub innej marki.
Wpłata własna od 0%
Wymarzonego Forda można otrzymać w leasingu nawet bez wpłaty własnej lub po wpłaceniu niedużego czynszu inicjalnego. Jeśli jednak leasingobiorca zdecyduje się wnieść sporą kwotę, przełoży się to na zmniejszenie raty leasingu.
Sposób na uniknięcie zamrażania kapitału
Leasing pozwala uniknąć jednorazowego wydawania sporej kwoty gotówki. Zamiast tego przedsiębiorca opłaca raty ze swoich bieżących przychodów, dzięki czemu nie zamraża kapitału. Wolne środki może przeznaczyć na dowolny cel, np. inne ważne inwestycje.
Brak wpływu na zdolność kredytową
Leasing nawet w najmniejszym stopniu nie wpływa na obniżenie zdolności leasingowej przedsiębiorcy. Pozwala mu to ubiegać się w razie potrzeby o kredyt w banku, aby za jego pomocą sfinansować inne środki trwałe.