Auta powypadkowe – czy warto je licytować?

Licytowanie rozmaitych rzeczy ma już długą historię. Obecnie – w dobie Internetu – ta forma przetargu zyskuje na popularności. Nie trzeba bowiem wyruszać w daleką podróż, by uczestniczyć w aukcji. Od czego w końcu jest Sieć? Kilkoma zaledwie kliknięciami sprawimy sobie wiele przedmiotów. Nie tylko drobnych, lecz również większych – dajmy na to auto powypadkowe. Dlaczego mielibyśmy być nim zainteresowani? Otóż powodów jest co najmniej kilka – poznasz je w poniższym tekście napisanym przez miłośnika motoryzacji ze Szwajcarii.

Licytacje samochodowe są dla tych, którzy interesują się motoryzacją i niespodziewanymi propozycjami. W końcu nigdy nie wiadomo, jakie auto trafi pod młotek. Licytowane są bowiem przeróżne modele i rodzaje pojazdów. Najwięcej jest aut osobowych, choć zdarzają się również pikapy, motory czy inne wehikuły, które mogą budzić nasze zainteresowanie. Zdarzają się wśród nich także auta powypadkowe. I u nich panuje duża różnorodność. Łączy je jedno – pochodzą z kolizji czy stłuczek. Różnią się poziomem i charakterem uszkodzeń. Trafiają się pojazdy ze zniszczoną karoserią, a także takie, które mają problemy techniczne. Decydując się na pozyskanie pokolizyjnego samochodu należy umiejętnie oszacować, czy koszt poniesiony na jego naprawę nie okaże się zbyt wysoki w stosunku do jego wartości. Pomocne tu są opisy sporządzone przez rzeczoznawców i wykazy usterek. Znajdziemy je na stronach, które zajmują się pośredniczeniem w licytacjach samochodów powypadkowych.

Auta powypadkowe ze Szwajcarii

Wehikuły te pochodzą z różnych źródeł. Zdarzają się także portale, na których oferowane są auta ze Szwajcarii. Również i te pojazdy przeważnie pochodzą z wypadków i pozyskiwane są przez aukcje szwajcarskich firm ubezpieczeniowych. Dlaczego samochody te budzą coraz większe zainteresowanie naszych rodaków? Przypomnijmy, że ojczyzna Wilhelma Tella to majętny kraj. Stąd też są w nim bardzo dobre drogi. Helweci, którzy się nimi przemieszczają, nie obciążają swoich samochodów. W związku z tym, nawet jeśli przydarzy im się wypadek, auto po wielu latach użytkowania wciąż jest w całkiem niezłym stanie (choć, owszem, wymaga wizyty u mechanika). 

Strony z aukcjami samochodów powypadkowych

Jeśli chcemy rozejrzeć się za takimi propozycjami, wówczas odwiedzamy jeden z polskich portali, które oferują pośrednictwo w aukcji internetowej. Kiedy się zarejestrujemy, możemy zapoznać się z aktualnie licytowanymi pojazdami i, zanim upłynie czas, przystąpić do aukcji samochodu, który wpadł Ci akurat w oko.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments