Czy warto współpracować z doradcą finansowym?

Materiał zewnętrzny

Niewątpliwie żyjemy w interesujących czasach. W życiu każdego z nas wiele się dzieje. Czasami potrzebujemy wsparcia podczas podejmowania istotnych decyzji. Szczególnie emocjonujące mogą być sprawy związane z finansami. Zależy nam przecież na tym, aby nasz budżet domowy czy firmowy był zrównoważony. Oto kilka wskazówek dla osób, które szukają dobrego doradcy finansowego.

Uporządkowane finanse

Niezależnie od tego, czy pracujesz na etacie, czy prowadzisz duże przedsiębiorstwo, na pewno chcesz podejmować rozsądne decyzje w sferze finansów. Dzięki temu unikasz wielu problemów. Oczywiście nie wszystkich kłopotów da się uniknąć i nawet kiedy staramy się postępować racjonalnie i uczciwie, czasem pojawiają się trudności. Możemy jednak wyciągnąć z nich ważną lekcję. Niektóre osoby zaciągają poważne zobowiązania finansowe i współpracują z doradcą finansowym. To osoba, która może nam sporo podpowiedzieć. Doradca na bieżąco analizuje oferty banków oraz wie, która z nich będzie dla nas najbardziej korzystna. Doradca finansowy to inny zawód niż doradca podatkowy, ale występuje między nimi pewna analogia. Oba podmioty chcą dla swoich klientów znaleźć rozwiązania, które przyniosą im zyski, a ograniczą straty. 

---REKLAMA ---

Oferty banków zmieniają się jednak znacznie częściej niż prawo podatkowe. Dlatego osoby, które nie są na bieżąco, potrzebują często pomocy profesjonalisty, który pokaże na co zwrócić uwagę. Przy wyborze kredytu liczy się nie tylko niskie oprocentowanie, ale także mała marża banku. Rzadko kiedy zdarza się, żeby udzielony kredyt miał stałe oprocentowanie. Zazwyczaj jest ono zmienne i uzależnione od decyzji Rady Polityki Pieniężnej, która co jakiś czas obniża lub podnosi stopy procentowe. Biorąc to pod uwagę, warto nie zaciągać zbyt dużo zobowiązań, które może być nam trudno spłacić. Czasem jednak koniecznie musimy posiłkować się kredytem, a jego zaciągnięcie w danym momencie wydaje się bardzo rozsądne. Doradca finansowy może wybrać dla nas najkorzystniejszą ofertę bankową. Warto również przejrzeć dostępną ofertę dla działalności – kredyty dla firm Warszawa – by uzyskać więcej informacji o takiej możliwości dofinansowania.

Kredyt na dobrych warunkach – z profesjonalnym doradcę to możliwe 

Zazwyczaj klient w banku jest traktowany indywidualnie i brana pod uwagę jest przede wszystkim jego zdolność kredytowa, na którą wpływa szereg czynników. Jest to między innymi rodzaj wykonywanej pracy, wiek, ilość posiadanych dzieci, a także to, czy ma wspólność majątkową z małżonkiem czy rozdzielność.

Wszystko to wpływa na to jaką ofertę dostaniemy z banku. Warto też zastanowić się, jaki czas spłacania zadłużenia będzie dla nas optymalny. Niektórzy wolą płacić niskie raty i spłacać je przez wiele lat. Wtedy czują większy komfort, inni z kolei wolą płacić wyższą ratę, ale za to całkowity koszt kredytu jest znacznie niższy. Warto również dowiedzieć się czy mamy możliwość wcześniejszej spłaty, a jeśli tak, to czy będzie to dodatkowo płatne. Współpraca z doradcą finansowym jest potrzebna szczególnie kiedy zaciągamy duży kredyt hipoteczny. Wtedy możemy zyskać lub stracić nawet kilkadziesiąt tysięcy. Dlatego warto dobrze przemyśleć jaką ofertę kredytową wybrać.

0 0 votes
Oceń wpis
---REKLAMA ---

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kaja-maja
kaja-maja
1 rok temu

tak,dobrze jest pracować z doradcą finansowym i nie tylko z nim ale jest jedno ale że nie jest botem