Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez nowoczesnego telefonu, który, dzięki dużej ilości aplikacji, może z powodzeniem zastąpić komputer. Z badania przeprowadzonego przez Zenith („Mobile Advertising Forecasts 2017”) wynika, że w 2017 roku 64% dorosłych Polaków posiadało własny smartfon, a liczba ta stale rośnie. Awaria telefonu lub jego uszkodzenie oznacza w dzisiejszym świecie niemałą tragedię. Co zrobić, gdy brakuje pieniędzy na zakup nowego aparatu? Można skorzystać z chwilówki, by nabyć smartfon i odzyskać kontakt ze światem.
Sprawdzenie rankingów
Przed wyborem pożyczkodawcy dobrze jest sprawdzić aktualne rankingi najkorzystniejszych ofert na ekstra gotówkę. Można to zrobić przez Internet na przykład na stronie: pozyczkowy-portal.pl. Warto porównywać całkowite koszty udzielenia pożyczki, czyli marżę za jej udzielenie i odsetki. To pozwoli na uzyskanie jasnego obrazu sytuacji i określenie, która firma ma najlepszy produkt.
Poznanie opinii o pożyczkodawcy
Istotną kwestią jest również poznanie opinii na temat przyszłego pożyczkodawcy. Czy jest solidnym partnerem, czy też lepiej ostrożnie podchodzić do jego propozycji finansowych. Dobrym pomysłem jest zapytanie rodziny lub znajomych oraz czytanie komentarzy w Internecie. Można rozważyć podjęcie decyzji o skorzystaniu z droższej oferty pożyczkodawcy, który cieszy się nieposzlakowaną opinią.
Zapoznanie się z umową
Po złożeniu wniosku, ale przed przyznaniem pożyczki, firma przedstawi umowę. Dokument należy dokładnie przeczytać i na bieżąco konsultować każdy punkt z doradcą, by uniknąć rozczarowania w późniejszym okresie. Można skorzystać z pomocy bliskiej osoby, jeśli dobrze zna się ona na obowiązujących przepisach lub ma doświadczenie w rozmowach na tematy finansowe. Korzystanie z oferty chwilówek, czyli szybkich pożyczek przyznawanych od ręki, wciąż budzi wiele kontrowersji. Jak wygląda takie zobowiązanie i czym różni się od tradycyjnej pożyczki? Wszystkiego można dowiedzieć się z artykułu.
Zabezpieczenie środków na spłatę
Przed zaciągnięciem zobowiązania trzeba pomyśleć o zabezpieczeniu środków na jego spłatę. Należy podpisać umowę na taką kwotę, której zwrot jednorazowo lub w ratach nie przekracza możliwości finansowych pożyczkobiorcy.