Kasy fiskalne online – nowe obowiązki podatników

Kasy fiskalne to jedno z podstawowych sprzętów wyposażenia praktycznie każdego punktu handlowo-usługowego. Właściciele sklepów oraz innych instytucji stosujący kasy fiskalne starego typu (z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii) muszą pamiętać, że czas ich stosowania został prawnie ograniczony. Obecnie używane są kasy fiskalne online.

  1. Kasy fiskalne online – co to jest?
  2. Kiedy kasy fiskalne online będą obowiązkowe?
  3. Gdzie kupić najlepsze kasy fiskalne online?

Kasy fiskalne online – co to jest?

Kasy fiskalne online to urządzenia, które komunikują się z Centralnym Rejestrem Kas prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Centralny Rejestr Kas (zwany także Repozytorium) to instytucja gromadząca następujące dane: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne. Kasy online są tak skonstruowane, że łączą się z Repozytorium co dwie godziny. Użytkownicy urządzeń muszą zapewnić ciągły dostęp do internetu. 

Kiedy kasy fiskalne online będą obowiązkowe?

Zmiany wprowadzone przez Ministerstwo Finansów będą stopniowo dotyczyły wszystkich przedsiębiorców. Zakup kasy starego typu był możliwy tylko do 31 sierpnia 2019 roku. Od 2023 roku każdy podatnik będzie zobowiązany do stosowania kas fiskalnych online. Właściciele firm muszą śledzić zapisy prawne, ponieważ obowiązek wprowadzenia nowych sprzętów różni się w zależności od branży. Poniżej przedstawiamy kilka dat dla różnych dziedzin:

  • od 01.01.2020 – firmy zajmujące się naprawą pojazdów silnikowych i motorowerów, a także sprzedażą benzyny silnikowej, oleju napędowego oraz gazu,
  • od 01.07.2020 – firmy świadczące usługi gastronomiczne stacjonarnie (w tym także sezonowo) oraz sprzedaży węgla, brykietu i innych paliw wytwarzanych z węgla,
  • od 01.01.2021 – firmy działające w branży usług fryzjerskich, kosmetycznych, kosmetologicznych, budowlanych, w zakresie usług medycznych, prawnych.

Gdzie kupić najlepsze kasy fiskalne online?

Zakup urządzenia fiskalnego online może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Na rynku jest bowiem taka ilość modeli z najróżniejszymi funkcjami, że ciężko zdecydować się na najlepszy produkt. Na szczęście przedsiębiorcy mogą odetchnąć z ulgą. Pod następującym linkiem: https://www.escsa.pl/kasy_i_drukarki_fiskalne_online znajduje się najbardziej rozbudowana oferta związana z kasami fiskalnymi online. Firma ESC S.A. doskonale wie, że każdy klient ma inne wymagania i zapotrzebowania. Dlatego na stornie internetowej możemy znaleźć modele z różnego zakresu cenowego. Nadrzędną cechą dystrybuowanych kas fiskalnych jest ich praktyczność oraz niezawodność. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments