Ubezpieczenie zdrowotne – prywatna opieka medyczna coraz chętniej wybierana przez Polaków

Na prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które opłacane jest z budżetu domowego decyduje się coraz więcej Polaków. Takie polisy w pierwszym półroczu 2020 miało już ponad 3 mln Polaków, czyli o ponad 13 proc. więcej niż rok wcześniej – wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Co sprawia, że coraz chętniej wybieramy prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Jakie są jego zalety?

--- REKLAMA ---

Z analizy przeprowadzonej przez Polską Izbę Ubezpieczeń wynika, że na wzrost zainteresowania prywatną opieką medyczną ma i miała pandemia. Wiele osób z większą uwagą zaczęło monitorować stan swojego zdrowia. Nie bez znaczenia był także fakt, że ubezpieczyciele szybko dostosowali ofertę polis zdrowotnych do bieżącej sytuacji i potrzeb klientów, w tym poprzez wprowadzenie telemedycyny.

Kolejną, nie mniej istotną sprawą, była i jest potrzeba przygotowania się na możliwe zdarzenia, czyli w przypadku wystąpienia choroby – skrócenie czasu oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty i zyskanie szybkiego dostępu do specjalistycznego sprzętu diagnostycznego.

Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne bardziej opłacalne?

Szybka kalkulacja pokazuje, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne może być finansowo dużo bardziej korzystnym rozwiązaniem, niż pojedyncze, prywatne konsultacje medyczne. Wysokość miesięcznej składki bardzo często jest niższa od kosztu jednorazowej wizyty u lekarza specjalisty. Ubezpieczenie zdrowotne obejmuje znacznie szerszy zakres usług medycznych niż jedna wizyta u lekarza. W abonamencie mamy także wybrane badania ambulatoryjne, konsultacje lekarskie i specjalistyczne itp.

Jakie są korzyści z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego?

Osoba, która decyduje się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne, zyskuje dostęp do wybranego przez siebie pakietu świadczeń. W pakiecie świadczeń możemy mieć:

  • konsultacje z lekarzem internistą,
  • konsultacje specjalistyczne,
  • pokrycie kosztów leczenia,
  • badania ambulatoryjne
  • badania radiologiczne,
  • opiekę szpitalną,
  • rehabilitację.

Ubezpieczenie zdrowotne warto zawrzeć przez pośrednika finansowego. Dlaczego? Pośrednik współpracuje z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi i ma dostęp do wielu ofert, które mogą się różnić zakresem ubezpieczenia i ceną. Dzięki temu jest w stanie pomóc dobrać ubezpieczenie medyczne dostosowane do potrzeb singla, jak i rodziny.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments