Bramy segmentowe – rodzaje

Bramy segmentowe mają wiele zalet, dlatego są chętnie wybierane przez inwestorów. Nie zajmuje wiele miejsca przed garażem ani do jego wnętrzu podczas otwierania. Do wyboru jest opcja wyposażona w napęd elektryczny, co stanowi kolejne ułatwienie i udogodnienie. W przypadku bramy segmentowej mona mówić o uniwersalności, bo nie ma problemu z dopasowaniem jej do otworów garażowych, niezależnie od kształtów. Wystarczy tylko kilka centymetrów nadproża do jej montażu. Na korzyść bram segmentowych przemawia też ich szczelność, możliwości wykonania w skrzydle bramy, brak konserwacji, mnogość kolorów i wzorów.

Jak wybrać odpowiednią bramę segmentową?

Do wyboru jest wiele rodzajów bram segmentowych, przez co inwestor może dopasować ją do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Model ze sprężynami skrętnymi z przodu to świetna opcja do dużych i ciężkich bram. System sprężyn skrętnych sprawdzi się nawet w przypadku bramy o powierzchni piętnastu metrów kwadratowych. Jest to rozwiązanie uniwersalne, bo tego typu brama dopasowuje się do każdego otworu garażowego. Można liczyć na solidność i trwałość konstrukcji, bezpieczeństwo użytkowania. Ze względu na stosunkowo niewielką ilość części montaż bramy segmentowej nie jest skomplikowany ani czasochłonny. Ponadto elementy są już wstępnie zamontowane, co stanowi kolejne ułatwienie i pozwala oszczędzić czas. Bramy garażowe ze sprężynami naciąganymi sprawdzą się w małych garażach, zapewnia szybszy montaż z powodu braku konieczności naciągania sprężyn. Wybierając bramę ze sprężynami skrętnymi z tyłu, można zamontować ją w otworze garażu z niższym nadprożem.

--- REKLAMA ---

Na które rozwiązanie się zdecydować?

Montaż bramy za otworem będzie dobrym wyborem, jeśli chce się pokryć część ościeżnicy maskownicą, co wpłynie korzystnie na walory estetyczne. W przypadku montażu z przodu otworu maskownica pokrywa ościeżnicę i część zewnętrznej ściany. Z kolei przy niestandardowych otworach, braku naroża lub węgarków najlepiej sprawdzi się montaż w otworze. Sprężyny w bramie segmentowej zawsze dopasuje się do jej ciężaru, co umożliwia obsługę ręczną nawet w przypadku dużych gabarytów. Zastosowanie łożysk toczonym przekłada się na płynną i cichą pracę, co docenią wszyscy użytkownicy. Bramy segmentowe są wyposażone w podwójne i elastyczne uszczelki, co zapobiega ucieczce ciepła i przedostawaniu się do środka śniegu, deszczu. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru wykończeń bramy segmentowej. Dostępne są nawet modele, których powierzchnia skrzydeł imituje drewno, co prezentuje się bardzo elegancko. W zależności od wyboru, na skrzydła mogą składać się panele, kasetony lub mikrotłoczenia. Na bramy segmentowe warto zdecydować się przede wszystkim w przypadku krótkiego podjazdu. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim funkcjonalność, dobra izolacja cieplna i bezpieczeństwo użytkowania. Są one wzbogacone o hamulec, który zapobiega opadaniu skrzydła w razie zerwania lin i chroni przed pęknięciem sprężyn.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments