Bramy segmentowe – rodzaje

Materiał zewnętrzny

Bramy segmentowe mają wiele zalet, dlatego są chętnie wybierane przez inwestorów. Nie zajmuje wiele miejsca przed garażem ani do jego wnętrzu podczas otwierania. Do wyboru jest opcja wyposażona w napęd elektryczny, co stanowi kolejne ułatwienie i udogodnienie. W przypadku bramy segmentowej mona mówić o uniwersalności, bo nie ma problemu z dopasowaniem jej do otworów garażowych, niezależnie od kształtów. Wystarczy tylko kilka centymetrów nadproża do jej montażu. Na korzyść bram segmentowych przemawia też ich szczelność, możliwości wykonania w skrzydle bramy, brak konserwacji, mnogość kolorów i wzorów.

Jak wybrać odpowiednią bramę segmentową?

Do wyboru jest wiele rodzajów bram segmentowych, przez co inwestor może dopasować ją do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Model ze sprężynami skrętnymi z przodu to świetna opcja do dużych i ciężkich bram. System sprężyn skrętnych sprawdzi się nawet w przypadku bramy o powierzchni piętnastu metrów kwadratowych. Jest to rozwiązanie uniwersalne, bo tego typu brama dopasowuje się do każdego otworu garażowego. Można liczyć na solidność i trwałość konstrukcji, bezpieczeństwo użytkowania. Ze względu na stosunkowo niewielką ilość części montaż bramy segmentowej nie jest skomplikowany ani czasochłonny. Ponadto elementy są już wstępnie zamontowane, co stanowi kolejne ułatwienie i pozwala oszczędzić czas. Bramy garażowe ze sprężynami naciąganymi sprawdzą się w małych garażach, zapewnia szybszy montaż z powodu braku konieczności naciągania sprężyn. Wybierając bramę ze sprężynami skrętnymi z tyłu, można zamontować ją w otworze garażu z niższym nadprożem.

---REKLAMA ---

Na które rozwiązanie się zdecydować?

Montaż bramy za otworem będzie dobrym wyborem, jeśli chce się pokryć część ościeżnicy maskownicą, co wpłynie korzystnie na walory estetyczne. W przypadku montażu z przodu otworu maskownica pokrywa ościeżnicę i część zewnętrznej ściany. Z kolei przy niestandardowych otworach, braku naroża lub węgarków najlepiej sprawdzi się montaż w otworze. Sprężyny w bramie segmentowej zawsze dopasuje się do jej ciężaru, co umożliwia obsługę ręczną nawet w przypadku dużych gabarytów. Zastosowanie łożysk toczonym przekłada się na płynną i cichą pracę, co docenią wszyscy użytkownicy. Bramy segmentowe są wyposażone w podwójne i elastyczne uszczelki, co zapobiega ucieczce ciepła i przedostawaniu się do środka śniegu, deszczu. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru wykończeń bramy segmentowej. Dostępne są nawet modele, których powierzchnia skrzydeł imituje drewno, co prezentuje się bardzo elegancko. W zależności od wyboru, na skrzydła mogą składać się panele, kasetony lub mikrotłoczenia. Na bramy segmentowe warto zdecydować się przede wszystkim w przypadku krótkiego podjazdu. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim funkcjonalność, dobra izolacja cieplna i bezpieczeństwo użytkowania. Są one wzbogacone o hamulec, który zapobiega opadaniu skrzydła w razie zerwania lin i chroni przed pęknięciem sprężyn.

0 0 votes
Oceń wpis
---REKLAMA ---

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments