4 powody, dla których warto wybrać meble na wymiar

Zastanawiasz się, czy lepszym rozwiązaniem do Twojego mieszkania będą meble na wymiar czy gotowe produkty dostępne w sklepie? Jeśli chcesz mieć indywidualne, oryginalne i funkcjonalne wnętrze, wybierz pierwszą opcję. Poznaj 4 powody przemawiające za tym, że warto zdecydować się na zamówienie mebli na wymiar.

Po pierwsze – najwyższa jakość oferowanych produktów

Meble na wymiar to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez osoby chcące urządzić oryginalne i komfortowe wnętrza. Ten rodzaj mebli to wysokiej jakości produkty, które posłużą Ci przez długie lata – cechują się bowiem trwałością i solidnością. Z ich wysoką jakością wiąże się także nieco wyższa cena. Weź jednak pod uwagę, że wszystkie wykorzystywane do nich materiały są wytrzymałe oraz odporne na wilgoć. Dodatkowo firma wykonująca meble na wymiar będzie liczyła się z Twoim zdaniem i faktem, że od początku możesz kontrolować proces ich tworzenia. W związku z tym nie zostaniesz zaskoczony żadnymi dodatkowymi kosztami, które mogłoby nadwyrężyć Twój budżet. Meble na wymiar w porównaniu do gotowych produktów dostępnych w sklepie są wykonywane ze znacznie większą precyzyjnością i starannością. Osoby je wykonujące przykładają bowiem dużą uwagę do najdrobniejszych detali.

Po drugie – idealne wykorzystanie przestrzeni

Gotowe meble w sklepie mają podane wymiary – szerokość, wysokość oraz głębokość. Zdarza się jednak, że ich margines błędu może wynieść nawet kilka centymetrów. Meble na wymiar tworzone są pod konkretnie wybrane przez Ciebie miejsce. W związku z tym zostaną dopasowane tak dokładnie, aby wykorzystać całą tę przestrzeń. Ten rodzaj mebli jest doskonałym wyborem w przypadku trudnych do zaaranżowania miejsc, jak na przykład:

 • strychy,
 • małe łazienki,
 • przestrzeń pod schodami,
 • poddasze ze skosem,
 • wnęki o niestandardowych wymiarach.

Po trzecie – dopasowanie do Twojego mieszkania

Meble sklepowe, mimo że dostępne są w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach, mogą nie spełniać Twoich oczekiwań. Jeśli chcesz, aby wszystkie meble pasowały nie tylko do siebie, ale też do stylu, w jakim jest urządzone Twoje mieszkanie, zdecyduj się zamówić je na wymiar. Dzięki temu, że każdą decyzję będziesz mógł skonsultować z wybraną przez Ciebie firmą wyposażającą wnętrza, masz pewność, że otrzymasz produkt spełniający Twoje oczekiwania. Meble na wymiar to najszybszy i najskuteczniejszy sposób zrealizowania wizji o mieszkaniu idealnym. O czym możesz decydować, zamawiając meble na wymiar?

 • Materiał, z którego zostaną wykonane.
 • Sposób mocowania do ścian.
 • Detale, takie jak kolor, okucia, uchwyty itp.

Po czwarte – połączenie funkcjonalności i indywidualizmu

Meble na wymiar pozwolą Ci połączyć funkcjonalność z indywidualizmem. Z jednej strony będą spełniały swoje podstawowe funkcje, z drugiej ­– będą dopasowane do stylu Twojego mieszkania. To ważne, zwłaszcza jeżeli masz wiele rzeczy, na które potrzebujesz sporo miejsca do przechowywania. Jeżeli na przykład zdecydujesz się zamówić szafę na wymiar, będziesz miał możliwość podjęcia decyzji w tak ważnych aspektach, jak:

 • liczba oraz głębokość półek i szafek,
 • rodzaj drzwi (przesuwne lub otwierane),
 • liczba dodatkowych szuflad z przegrodami (np. na paski, torebki czy biżuterię),
 • długość drążków na ubrania wiszące,
 • liczba nietypowych wieszaków (np. na szaliki lub apaszki).

Podsumowanie

Idealne mieszkanie to takie, które nie tylko elegancko wygląda, ale także spełnia swoje podstawowe funkcje. Zamawiając meble na wymiar sprawisz, że każde znajdujące się w nim pomieszczenie nabierze indywidualnego charakteru oraz oryginalnego wyglądu. W przypadku takiego kroku najlepiej zaufać profesjonalnej firmie, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania finansowe oraz estetyczne. Z eleganckim mieszkaniem na pewno chętnie zorganizujesz niejedno przyjęcie dla rodziny lub znajomych.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments