Bielizna podczas treningu – jak zapewnić sobie komfort?

Odzież sportowa to całe mnóstwo koszulek, spodenek, bluz czy akcesoriów, w których można komfortowo uprawiać sporty. Aby zapewnić sobie kompleksową wygodę, należy też wybrać odpowiednią bieliznę. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Jaka powinna być bielizna na trening?

Bardzo duży wpływ na jakość treningu ma to, jak czuje się osoba ćwicząca. To natomiast zależy m.in. od tego, co ma na sobie. Zarówno ubrania, jak i bielizna na trening muszą być wygodne i dopasowane do indywidualnych potrzeb. Majtki czy skarpety sportowe powinny doskonale przepuszczać powietrze, aby pozwalać skórze oddychać. W przeciwnym razie osoba ćwicząca mogłaby się nadmiernie pocić.

---REKLAMA ---

Bielizna musi odprowadzać wilgoć i dobrze przylegać do ciała, a jej rozmiar być odpowiednio dopasowany. W ten sposób materiał nie będzie się zsuwać ani wpijać w ciało. Zimą podczas treningów na zewnątrz warto zaopatrzyć się nie tylko w podstawowe bieliźniane elementy, ale także termoaktywne podkoszulki czy podkolanówki sportowe.

Bielizna treningowa – na jakie elementy warto postawić?

Aby odzież sportowa dla kobiet wyglądała dobrze, musi się pod nią znajdować dobrze dobrana bielizna. Do legginsów najlepiej sprawdzą się gładkie figi bezszwowe, które nie będą odznaczać się pod materiałem. Pod bluzę trzeba założyć sportowy stanik, który dobrze utrzyma biust podczas aktywności fizycznej.

Skarpety, w tym podkolanówki, zapewniają ochronę stopy oraz odprowadzanie wilgoci. Ponadto podkolanówki mają także inne funkcje i można pod nimi schować np. ochraniacze, co sprawdzi się podczas gry w piłkę nożną i nie tylko. Stanowią też ochronę przed urazami oraz chłodem, więc warto korzystać z nich i latem, i zimą.

Bielizna sportowa dopasowana do rodzaju aktywności

Wiele elementów bielizny można dopasować ze względu na to, do jakiej aktywności mają się nadawać. Wśród kobiet jeżdżących na rowerze lub chodzących na siłownię dużą popularnością cieszą się oddychające podspodenki. Koszykarki czy piłkarki noszą podkolanówki, które kryją ich piszczele przed urazami.

Im bardziej wymagająca aktywność fizyczna, tym bardziej stabilny powinien być stanik lub top sportowy. W czasie chłodniejszych miesięcy warto wybierać zabudowane modele, które dodatkowo chronią przed utratą ciepła. Podczas górskich wypraw dobrze sprawdzą się termoaktywne podkoszulki z długim rękawem. Zapewniają one wygodę oraz pełny komfort ruchów. W zależności od potrzeb i preferencji można wybierać także pomiędzy różnymi krojami majtek. Do popularniejszych należą figi oraz stringi.

REKLAMA