Co lepsze: pompowana deska sup czy twarda?

Deska sup zyskuje na popularności z każdym następnym rokiem. Jakież było moje zdziwienie, gdy nawet w ofercie popularnego dyskontu pojawiła się właśnie taka deska…Jeżeli jesteś jeszcze przed zakupem deski sup, z pewnością rodzi się w Twojej głowie pytanie, w co lepiej zainwestować: w deskę pneumatyczną czy tradycyjną? Co je różni? Czy obie zachowują się tak samo w wodzie?

Tradycyjna deska sup

Zwana także sztywną albo twardą. Z całą pewnością kojarzysz taką deskę sup z ekranu telewizora: któż z nas choć raz nie oglądał filmu z surferem w roli głównej? Twarda deska sup musi być koniecznie wykonana z trwałego, mocnego materiału, aby nie uległa uszkodzeniu przy pierwszym niekontrolowanym zetknięciu z dnem bądź innym uderzeniu. Dlatego tak ważne jest, aby w przypadku tej deski sup kupić model od sprawdzonego, solidnego producenta (poniżej podam przykłady). Co charakteryzuje sztywną deskę sup? Oferuje bardzo dobre osiągi: osoba z doświadczeniem lub po prostu profesjonalista w tej dziedzinie będzie potrafił zrobić z niej naprawdę dobry pożytek. Nie jest podatna na znoszenie przez wiatr, dobrze trzyma kurs. Największym jej mankamentem jest trudność w przewożeniu oraz przechowywaniu: zajmuje po prostu dosyć sporo miejsca.

--- REKLAMA ---

Pneumatyczna deska sup

Pompowana deska sup początkowo była postrzegana za przedmiot służący jedynie zabawie. Powszechnie uważano, że przez dość wysokie burty jest bardziej podatna na znoszenie przez wiatr, a oferowana prędkość jest na raczej niskim poziomie. Obecnie producenci posiadają w swoim asortymencie pneumatyczne deski sup o parametrach niewiele odbiegających od tradycyjnych odpowiedników. Niejednokrotnie można nawet przeczytać, że dana pompowana deska sup zachowuje się identycznie jak ta twarda. No i trzeba wspomnieć o praktycznej stronie takiego rozwiązania: znika problem z transportem i przechowywaniem. Zrolowana pneumatyczna deska sup mieści się w niewielkim plecaku (który z reguły jest do niej dołączony przy zakupie).

Deski sup – polecani producenci

Aby deska sup posłużyła Ci przez wiele sezonów, musi pochodzić z pewnego źródła np. https://gosup.pl/deski-sup-141 . Poniżej znajduje się krótka lista rzetelnych producentów, którzy – w mojej subiektywnej ocenie – wytwarzają najlepsze dostępne obecnie deski sup na rynku.

  • Aztron
  • Pelican
  • Key West
  • Abstract
  • Delta
  • WildSUP

Pływanie na desce sup – co może się przydać?

Poza głównymi, podstawowymi akcesoriami (jak oczywiście deska sup, wiosło, smycz itp.) warto zastanowić się, co jeszcze może okazać się przydatne podczas wielogodzinnego wiosłowania. Moim zdaniem, bezapelacyjnie takim przedmiotem jest etui wodoszczelne na telefon oraz niewielki plecak bądź torba na niezbędne drobiazgi. W tej kwestii polecam zapoznać się z ofertą marki OverBoard. To, co mnie w niej najbardziej urzekło, to właśnie wodoszczelne etui na telefon. Dlaczego? Ponieważ nie ogranicza ono w żaden sposób funkcji dotykowych telefonu, możesz więc bez problemu wykonać połączenie czy nawet zrobić zdjęcie. Nie martw się, że w razie upadku zgubisz swój telefon – etui OverBoard nie tonie, tylko unosi się na powierzchni. Prawda, że to niesamowicie przydatne?

Deska sup – gdzie ją kupić?

Wszystko to, co jest niezbędne do rozpoczęcia przygody z pływaniem na desce sup, znajduje się w jednym miejscu: na stronie www.gosup.pl. Deska sup wraz z akcesoriami, wodoszczelne pokrowce, torby, plecaki, worki oraz wiele, wiele innych gadżetów czeka tam na Ciebie w naprawdę niskich, korzystnych cenach. Gwarantuję, że decydując się na zakup z tego sklepu z pewnością się nie zawiedziesz.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments