Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim – co jest najważniejsze?

Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim stały się bardzo modne i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyciągają wykorzystaniem naturalnych materiałów i prostotą formy. Jaka kolorystyka dominuje w łazienkach skandynawskich? Jakie są jej specyficzne cechy?

--- REKLAMA ---

Ogólna charakterystyka stylu skandynawskiego

Wszystkie pomieszczenia urządzane w stylu skandynawskim są przede wszystkim jasne. Tak jest również w przypadku łazienki. Skandynawowie kochają naturalne materiały takie jak drewno i kamień. Projekty łazienek są zdominowane przez odcienie bieli i szarości. Minimalistyczne formy stanowią bazę dla stworzenia wyjątkowej aranżacji, która odznacza się dużą dozą elegancji. Skandynawskie wnętrza wydają się surowe, dlatego kluczową rolę odgrywają dodatki, które je ożywiają i nadają im bardziej przytulny charakter. Drobne akcenty w postaci kolorowych pojemników, na przykład kubków na szczoteczki do zębów lub innych praktycznych akcesoriów, przełamują monochromatyzm łazienki. Podgrzewana podłoga sprawia, że pomieszczenie kojarzy się w bardzo pozytywny sposób.

 

Podłoga – drewno czy inne praktyczne rozwiązanie?

W salonach i sypialniach w stylu skandynawskim wręcz obowiązkowa jest obecność drewna, ale pojawia się ono również w wykończeniu łazienki. Drewno prezentuje się fantastycznie, ale nie jest praktycznym materiałem, jeśli chodzi o pomieszczenia narażone na działanie wody. Przede wszystkim konieczny jest wybór desek z drzew charakteryzujących się ograniczonym stopniem nasiąkliwości i w tej kwestii największy wybór jest wśród drewna egzotycznego. Niestety drewno wymaga konserwacji, jeżeli ma nam służyć przez co najmniej kilka lat. O wiele mniej problematyczne w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości oraz dobrej kondycji są płytki do łazienki. Można wybrać wzory drewna, które do złudzenia przypominają naturalny rysunek tego materiału. Inna opcja to zastosowanie kamienia, który również znakomicie wpisuje się w skandynawską estetykę.

 

Efektowne dodatki wpływające na klimat łazienki

Niestety mała łazienka jest równoważna z ograniczonymi możliwościami dekorowania wnętrza, dlatego w takiej sytuacji warto wstawić na przykład mały barwny dywanik lub kolorowe pojemniki. W przypadku znacznie większej przestrzeni ciekawy charakter wnętrza uzyska się poprzez wstawienie stylowej komody. Bez względu na wielkość pomieszczenia nie można zapomnieć o lustrze. Najlepiej wstawić jak największe. Skandynawskie nowoczesne łazienki uwielbiają światło i efekt przestronności.

 

Ceramika i meble – na co zwrócić uwagę?

Aranżacja łazienki wymaga dopasowanie do siebie wielu elementów – nie tylko płytek lub innego materiału podłogowego i ściennego, ale również ceramiki i mebli. Wyboru odpowiednich elementów można dokonać, wchodząc na mo.design/category/lazienka/. Propozycje marki Mo stanowią kwintesencję eleganckiego stylu. Jest to marka z wieloletnim doświadczeniem, która do tej pory działała jako Cermag. Do łazienki o charakterze skandynawskim warto wybierać meble z lakierowanymi frontami i szklanymi elementami. Siła aranżacji tkwi w prostocie.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments