Aktywność fizyczna sposobem na relaks

Każdy człowiek potrzebuje relaksu i odpoczynku. Szybkie tempo życia, nadmiar obowiązków w pracy, w szkole, w domu sprawia, że często jesteśmy przemęczeni, zestresowani, tracimy siły i radość życia, nie potrafimy sobie radzić z codziennymi problemami. Relaks jest niezbędny, by naładować baterie, odzyskać chęci i siły do działania, by optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Dla większości z nas sposobem na relaks jest spędzanie wolnego czasu na kanapie przed telewizorem. Ważne jest jednak, by zrelaksować zarówno ciało, jak i umysł w odpowiedni sposób.

Jednym ze znakomitych sposobów na odprężenie i odstresowanie po ciężkim dniu jest aktywność fizyczna. Podczas ruchu w organizmie uwalniane są hormony szczęścia. Już półgodzinny spacer doskonale poprawia samopoczucie i dodaje energii. Dobrze jest wybrać się na długą przechadzkę do lasu czy do parku. Widok zieleni, śpiew ptaków wspaniale relaksuje i wycisza.

Warto wypróbować też regularny jogging. Bieganie na świeżym powietrzu dotlenia organizm, pomaga rozładować stres, pozbyć się negatywnych emocji, odzyskać siły. Podobnie działa też jazda na rowerze czy na rolkach.

Na psychikę doskonale działa też praca w ogrodzie. Jest to niestety przywilej wyłącznie dla posiadaczy ogródków działkowych lub kawałka zieleni obok domu. Sadzenie, pielenie, dbanie o kwiaty, aranżowanie przestrzeni ogrodowej, kontakt z przyrodą bardzo odpręża.

Aktywność fizyczna w domu

Pogoda nie zawsze zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Długie jesienne i zimowe wieczory sprawiają, że wielu z nas nie ma też ochoty na wyjścia do siłowni czy do klubu fitness. To z kolei wcale nie oznacza, że musimy rezygnować z wysiłku fizycznego. Ćwiczyć można w zaciszu własnego mieszkania.

Bardzo pomocny jest własny sprzęt na siłownie. Wybór sprzętów na rynku jest bardzo szeroki, najlepiej wybrać taki, na którym ćwiczenia sprawiają nam największą przyjemność. To zmotywuje do regularnych treningów. Jedni wybiorą sprzęty cardio – rowerek treningowy, orbitrek, bieżnię czy stepper, inni wolą ćwiczyć na sprzętach siłowych – na atlasach, ławkach, maszynach do siłowni. Ćwicząc regularnie odczujemy poprawę samopoczucia, przypływ energii, poprawę formy i kondycji.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcemy lub nie możemy ćwiczyć na sprzętach, możemy wybrać gimnastykę, albo włączyć ulubioną muzykę i tańczyć w jej rytm. Taniec i inne ćwiczenia przy muzyce to również niezawodny sposób na relaks i poprawę samopoczucia.

 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments