6 powodów, dla których warto mieć wózek spacerowy

Codzienne spacery z dzieckiem są potrzebne maluchowi. Powinny być one jednak komfortowe, zarówno dla rodzica, jak i kilkulatka, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni wózek. Czy modele spacerowe to dobry wybór i jakie są ich zalety? Poniższy artykuł pomoże Ci zdecydować, czy warto kupić popularną spacerówkę dla swojego dziecka.

1. Solidna konstrukcja

Wózki spacerowe tworzone są z myślą o poruszaniu się po niemal każdym terenie. Z tego powodu ich konstrukcja jest solidniejsza niż innych modeli. Ponadto wózki spacerowe pochłaniają więcej wstrząsów, a tym samym chronią dziecko znajdujące się na siedzisku. W efekcie możesz z łatwością poruszać się nie tylko po asfaltowych alejkach w parku, ale także po żwirowych ścieżkach, czy nierównym bruku. Dziecko będzie odczuwało niemal taki sam komfort na każdym typie podłoża. Wózek spacerowy jest także wytrzymały, dlatego możesz mieć pewność, że będzie służył, tak długo, jak maluch będzie go potrzebował.

--- REKLAMA ---

2. Łatwy do utrzymania w czystości

Małe dziecko podczas spacerów może łatwo ubrudzić powierzchnię wózka. Również piasek, błoto i deszcz negatywnie wpływają na wygląd tapicerki. Wózki spacerowe są jednak przeznaczone do poruszania się po miejscach, w których znajdują się liczne zabrudzenia. Dlatego większość modeli wyposażona jest w zdejmowaną tapicerkę, którą można w łatwy sposób wyprać. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierzesz dobry produkt, pomoże Ci w tym specjalnie przygotowany ranking. Wózek spacerowy to inwestycja na kilka lat, dlatego warto dokonać przemyślanego zakupu.

3. Lekki i pakowny wózek

Zaletą wózka spacerowego jest jego lekka konstrukcja — waży on mniej niż model przeznaczony dla młodszych dzieci, gondola. Dlatego można go bez przeszkód podnieść, na przykład, gdy podczas spaceru napotkasz wysoki krawężnik. Większość wózków spacerowych można także szybko i sprawnie składać, co znacząco ułatwia ich przechowywanie oraz transport. Zmieści się on do bagażnika samochodu, dlatego niezależnie, czy wybierasz się na spacer, czy odbierasz dziecko z przedszkola, popularną spacerówkę masz zawsze przy sobie. Dużą zaletą wózka jest także jego pakowność. Chodzi tu przede wszystkim o kosz, który montowany jest pod siedziskiem. Większość wózków spacerowych ma tam funkcjonalną siatkę. Można w niej umieścić wszystkie niezbędne dziecku akcesoria, na przykład butelkę z mlekiem, przekąski, pieluchy czy zabawki. Bardzo często oprócz torby z potrzebnymi gadżetami zmieszczą się także zakupy. W efekcie podczas spaceru z dzieckiem możesz wstąpić do sklepu i schować kupione produkty do pojemnego kosza.

4. Uniwersalność

Wózki spacerowe można użytkować przez cały rok. Większość dostępnych w sklepach modeli wyposażona jest w wielosezonowe rozwiązania. Oznacza to, że wózek jest komfortowy dla dziecka zarówno latem, jak i zimą i chroni malucha przed słońcem, wiatrem i deszczem. Budki są najczęściej rozsuwane, wielostopniowe, aby odpowiednio dostosować je do panujących warunków. Niektóre modele mają również śpiwory na chłodne, zimowe spacery. Wózki spacerowe są przede wszystkim zrobione z dobrych materiałów, które nie przemakają, nie przepuszczają wiatru ani promieni słonecznych.

5. Zapewniają miejsce na drzemkę

Gondola zmusza malucha do przebywania w pozycji leżącej, nawet jeśli siada on już samodzielnie. Dlatego większość dzieci woli modele spacerowe, w których mogą siedzieć i obserwować otoczenie. Wózki spacerówki mają jednak jeszcze jedną zaletę. Umożliwiają dziecku krótkie drzemki. Nawet starszym maluchom w czasie spaceru zdarza się zasnąć. Wtedy siedzisko można delikatnie rozłożyć i wyregulować podnóżek. W efekcie dziecko może zarówno wygodnie siedzieć i obserwować świat, jak i komfortowo wypocząć w pozycji półleżącej.

6. Bezpieczeństwo

Wózki spacerowe zapewniają dziecku maksimum bezpieczeństwa. Oprócz pasów, którymi przypina się malucha do siedziska, dodatkową ochronę zapewnia blokada z przodu. Ma ona formę miękkiej poręczy, na której dziecko może opierać rączki. Pozwala ona także maluchowi bezpiecznie wychylać się, bez ryzyka, że spadnie on z siedziska. Wózki spacerowe łączą więc komfort dziecka z bezpieczeństwem. Dodatkową ochronę przed wstrząsami zapewniają amortyzatory i duże koła, najczęściej pompowane lub piankowe.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments