6 kroków by poradzić sobie z migreną

Materiał zewnętrzny

Czy wiesz, że migrena jest – wbrew pozorom – poważną chorobą neurologiczną? Co więcej, bardzo często utrudnia ona codzienne funkcjonowanie i potrafi być uciążliwa. Na pewno zgodzisz się ze mną, że migrena to problem bardzo dotkliwy i nie pozwalający normalnie żyć. A czy wiesz, jak się jej pozbyć?

---REKLAMA ---

Trochę faktów…

Otóż, na samym początku powinieneś wiedzieć, że na migrenę cierpi nawet dwadzieścia procent ludności, jednak nie każdy natychmiast reaguje na ból i udaje się do lekarza. Mało tego, napady migrenowe najczęściej trwają od około czterech godzin nawet aż do trzech dób z rzędu. Ból migrenowy zwykle uderza po jednej stronie, a także jest określany jako tętniący.

Czy wiesz też, że częściej na migrenę chorują kobiety od mężczyzn? Choć migrena może atakować codziennie, bądź z przerwami trwającymi od kilku dni do paru miesięcy, to jednak nie każdy decyduje się na wizytę u specjalisty. Niestety, to błąd.

Nie lekceważ bólu!

26.jpg

Dlaczego jest to tak ważne? Otóż, nie każda osoba cierpiąca na napady migrenowe potrafi poradzić sobie z jej napadami oraz nieznośnym bólem. Co więcej – “nieleczona choroba może atakować coraz mocniej, dlatego też tak ważne jest, aby nie lekceważyć problemu i udać się na konsultację do neurologa.” – informuje nas Anna Kowalczyk, ekspertka z portalu Twoja Intymność

Napady u pacjentów różnią się między sobą, dlatego też często stosuje się odmienne leczenie. Ważne jest zatem, aby pozostać pod ścisłą kontrolą lekarza. Ale czy wiesz, że istnieją także sposoby inne, niż leki, które pozwolą uśmierzyć napad migrenowy?

Pięć sposobów na pozbycie się migreny, które natychmiastowo rozwiążą problem bolącej głowy

Po pierwsze – weź prysznic! Nic tak nie relaksuje i nie łagodzi bólu głowy, jak gorący prysznic. Pozwala on rozluźnić się i zapomnieć o napadzie migreny. W szczególności przydaje się po ciężkim dniu.

Po drugie – połóż się i poczekaj! Jeśli migrena atakuje właśnie w wolnej chwili, wykorzystaj ją. Zasłoń okna, zgaś wszelkie lampy znajdujące się w pokoju i połóż się z dala od hałasu. Sen, bądź też próba wpadnięcia w ramiona Morfeusza perfekcyjnie łagodzą ból, a dodatkowo pozwalają zebrać siły.

Po trzecie – stosuj okłady! Podobnie jak i prysznic, wspaniale sprawdzą się okłady na głowę. Zarówno ciepłe, jak i zimne działają kojąco i rozluźniająco.

Po czwarte –  uciskaj tętnicy! Ulgę często przynosi delikatny ucisk palcami na tętnicę skroniową. Należy uciskać skroń po stronie bólu.

Po piąte – unikaj stresu! Migrena atakuje w szczególności w sytuacjach stresowych, dlatego warto ich unikać. Co więcej – sprzymierzeńcem okazać się może medytacja, joga, masaże, a także regularne picie naparów ziołowych oraz magnezu.

Po szóste – unikaj bodźców zewnętrznych! Na niekorzyść działają między innymi intensywne zapachy, silne promieniowanie słoneczne, a także głośne dźwięki. Unikaj więc stosowania mocnych perfum, wychodzenia na słońce w samo południe czy imprez, bądź koncertów.

Pamiętaj, jeśli migrena nasila się, należy skonsultować problem z lekarzem-specjalistą. W sytuacjach poważnego napadu, należy zastosować leki przeciwbólowe.

0 0 votes
Oceń wpis
---REKLAMA ---

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments