5 odkurzaczy do zadań specjalnych

Szukasz nowego odkurzacza, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i w innych miejscach? Zależy Ci na mobilności czy automatyczności procesu? Chcesz mieć mieszkanie czyste, ale także higieniczne? Sprawdź 5 nowoczesnych modeli i przekonaj się, który spełnia Twoje oczekiwania!

Odkurzacz inteligentny dla tych, którzy cenią automatykę

Jeśli często nie ma Cię w domu lub nie chcesz poświęcać czasu na sprzątanie i wolisz wracać do mieszkania już oczyszczonego, idealnym modelem dla Ciebie wydaje się odkurzacz inteligentny, popularnie zwany także iRobotem. To takie urządzenie, które możesz zaprogramować na konkretne dni tygodnia i godziny, by opuszczało bazę, odkurzało, a potem „wracało do siebie”. Dzięki funkcji „niewidzialnej ściany” otrzymasz gwarancję, że odkurzacz nie wyjedzie poza wyznaczoną strefę i np. nie spadnie ze schodów. Ale nawet jeśli wyjechać ma, bo chcesz, by wysprzątał całe mieszkanie, zaawansowane algorytmy zapobiegną uderzeniu w ścianę, meble czy upadkowi ze schodów.

Odkurzacz bezprzewodowy dla tych, którzy cenią mobilność

Jeśli porządki chcesz przeprowadzać nie tylko w domu, bo także na działce czy w samochodzie, odpowiedni będzie dla Ciebie poręczny odkurzacz bezprzewodowy. Wśród najpopularniejszych modeli warto wyróżnić wariant ręczny. To niewielkie urządzenie stanowi odpowiedź na potrzebę wysprzątania czegoś natychmiastowo i szybko. Wysypały się chrupki, ziemia z doniczki lub piasek z podeszew? Tu odkurzacz ręczny z akumulatorem poradzi sobie idealnie. Odkurzysz nim tapicerkę w aucie oraz przestrzenie położone wysoko, np. pawlacz.

5odkurzaczydozadanspecjalnych2.jpg

Odkurzacz z filtrami dla tych, którzy cenią sterylność

Jeśli w Twoim domu mieszkają alergicy, astmatycy lub osoby cierpiące na inne dolegliwości układu oddechowego, wybierz odkurzacz z filtrami, zwłaszcza HEPA. Dzięki niemu powierzchnie zostają oczyszczone z kurzu i piachu, powietrze zaś z drobnoustrojów, bakterii, wirusów, cząsteczek grzybów oraz pozostałych alergenów. Przestrzeń jest higieniczna i bezpieczna dla alergików.

Odkurzacz stojący dla tych, którzy cenią komfort

Jeśli masz problemy z kręgosłupem lub po prostu cenisz sobie komfort podczas wykonywania porządków domowych, weź pod uwagę zakup odkurzacza stojącego. Może on być zasilany z sieci lub za pomocą akumulatora – jak wolisz. Pozwoli Ci dotrzeć do zagłębień, tyle że bez schodzenia na kolana. Jest znacznie wygodniejszy w użytkowaniu od odkurzacza klasycznego. Ponadto niektóre modele mają dołączony odkurzacz ręczny, wbudowany w korpus. Są to tak zwane odkurzacze 2w1. Jeśli będziesz chciał sprzątnąć coś na szybko, wyjmiesz z korpusu odkurzacz ręczny i usuniesz okruchy.

5odkurzaczydozadanspecjalnych3.jpg

Odkurzacz wielofunkcyjny dla tych, którzy cenią kompleksowość

Jeśli mimo mnogości nowoczesnych rozwiązań wciąż najbardziej cenisz sobie tradycyjną budowę odkurzacza – „bazę” na kółkach, elastyczny wąż, regulowaną rurę i ssawkę – poszukaj modelu właśnie takiego, jednak poszerzonego o dodatkowe opcje. Jakie? Chociażby sprzątania na mokro. Podczas gdy suchego trybu użyjesz do odkurzania paneli czy kafli, kanapy i dywany będzie mógł wypierać. By odkurzacz sprawdzał się do prania, musi mieć dodatkowe komory: do wody czystej z detergentem oraz brudnej. Inną ciekawą opcją jest możliwość usuwania mokrych plam, np. po kąpieli lub rozlanego soku. Nie jest tajemnicą, że im więcej funkcji w odkurzaczu, tym mniej będziesz potrzebował innych urządzeń sprzątających, czyli koniec końców zaoszczędzisz.

 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments